Kocaeli Zirve
Bilgi Köprüsü, kendini sürekli güncelliyor
Bilgi Köprüsü, kendini sürekli güncelliyor
Eğitim
18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:56
  • 962
  • 0

Bilgi Köprüsü, kendini sürekli güncelliyor

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, ilimizdeki American Montessori Society’nin (AMS) tek üyesi olarak öğretmenlerin güncelleme ve gelişim eğitimlerine her yıl olduğu gibi bu sene de devam ediyor.

BİLGİ KÖPRÜSÜ AMS ÜYESİ

İlimizin ilk Montessori anaokulu olan İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde bulunan 2-6 yaş Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, kurulduğu günden bu yana Amerika’nın en saygın Montessori organizasyonu olan AMS üyeliğini devam ettiriyor. Uluslararası sertifikalandırma yapan ve dünya genelinde 10 binden fazla üyesi bulunan AMS; üye okullardaki öğretmenler, aileler ve diğer katılımcıların profesyonel anlamda desteklenmesi, bilgi kaynakları sunulması ve danışmanlık hizmeti gibi geniş bir alanda çalışmalar yaparak, okul öncesi eğitimdeki son gelişmeler ışığında güncellemeler sağlıyor. Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, AMS’nin her yıl 2,5 ay süren güncelleme ve eğitim kurslarına aksatmadan katılıyor.

 

İSTANBUL’DA EĞİTİM VERİLİYOR

İstanbul Ümraniye’de bulunan Montessori Enstitüsü’nde gerçekleşen kursa Bilgi Köprüsü Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada ile okulun deneyimli sınıf öğretmenlerinden Merve Korkmaz katıldı. Pakistanlı Amna Rehmane tarafından verilen eğitimlerin son derece verimli geçtiğini belirten Büyükada, “Çocuklarımızın okul öncesi temel eğitimine vermiş olduğumuz destek ve önemden ötürü İstanbul Montessori Enstitüsü’nde bilgilerimizi güncelliyoruz. Kursta çocuğun motor becerilerinin gelişmesine, bedenin kontrolüne, koordinasyon kurmasına imkan tanıyan, zerafet ve nezaket çalışmaları ile bireyi toplu yaşama hazırlayan Günlük Yaşam Bölümü Çalışmaları ile tüm duyularına hitap eden Duyu Eğitimi alıyoruz. Bizlerle değerli bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan Amna Rehmane’ye teşekkür ediyoruz. Çok verimli bir kurs oluyor” dedi.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ