KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4216 TL
  • 6.1809 TL
  • 6.9730 TL
Kocaeli Zirve
Bilgi Köprüsü, kendini sürekli güncelliyor
Bilgi Köprüsü, kendini sürekli güncelliyor
Eğitim
18 Temmuz 2018 Çarşamba 10:56
  • 1036
  • 0

Bilgi Köprüsü, kendini sürekli güncelliyor

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, ilimizdeki American Montessori Society’nin (AMS) tek üyesi olarak öğretmenlerin güncelleme ve gelişim eğitimlerine her yıl olduğu gibi bu sene de devam ediyor.

BİLGİ KÖPRÜSÜ AMS ÜYESİ

İlimizin ilk Montessori anaokulu olan İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde bulunan 2-6 yaş Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, kurulduğu günden bu yana Amerika’nın en saygın Montessori organizasyonu olan AMS üyeliğini devam ettiriyor. Uluslararası sertifikalandırma yapan ve dünya genelinde 10 binden fazla üyesi bulunan AMS; üye okullardaki öğretmenler, aileler ve diğer katılımcıların profesyonel anlamda desteklenmesi, bilgi kaynakları sunulması ve danışmanlık hizmeti gibi geniş bir alanda çalışmalar yaparak, okul öncesi eğitimdeki son gelişmeler ışığında güncellemeler sağlıyor. Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, AMS’nin her yıl 2,5 ay süren güncelleme ve eğitim kurslarına aksatmadan katılıyor.

 

İSTANBUL’DA EĞİTİM VERİLİYOR

İstanbul Ümraniye’de bulunan Montessori Enstitüsü’nde gerçekleşen kursa Bilgi Köprüsü Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada ile okulun deneyimli sınıf öğretmenlerinden Merve Korkmaz katıldı. Pakistanlı Amna Rehmane tarafından verilen eğitimlerin son derece verimli geçtiğini belirten Büyükada, “Çocuklarımızın okul öncesi temel eğitimine vermiş olduğumuz destek ve önemden ötürü İstanbul Montessori Enstitüsü’nde bilgilerimizi güncelliyoruz. Kursta çocuğun motor becerilerinin gelişmesine, bedenin kontrolüne, koordinasyon kurmasına imkan tanıyan, zerafet ve nezaket çalışmaları ile bireyi toplu yaşama hazırlayan Günlük Yaşam Bölümü Çalışmaları ile tüm duyularına hitap eden Duyu Eğitimi alıyoruz. Bizlerle değerli bilgilerini ve deneyimlerini paylaşan Amna Rehmane’ye teşekkür ediyoruz. Çok verimli bir kurs oluyor” dedi.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ