KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Bir bina dört kurum
Bir bina dört kurum
Eğitim
23 Kasım 2010 Salı 08:28
  • 2077
  • 0

Bir bina dört kurum

Kartepe’de Avni Akyol İlköğretim Okulu’nun bulunduğu binada dört ayrı kurumun aynı anda hizmet vermesi mevcut koşulları zorluyor

Kartepe`de eğitim konusunda çok önemli çalışmalara imza atılıyor. İlçe geçtiğimiz eğitim yılında Kocaeli`nin okul öncesinde ve okuma kampanyasında ilk sırada yer aldı. Bu yıl da kaymakamlığın eğitim konusunda, özellikle SBS`ye yönelik özel çalışmaları dikkat çekiyor. Ancak eğitim konusunda bu kadar hassas olan ilçede bir binada dört milli eğitim kurumunun hizmet vermesi, insanlara ‘şaka gibi` geliyor. Deprem sonrası yaptırılan ve  daha önce  sadece Köseköy Avni Akyol İlköğretim Okulu olarak kullanılan okulda, şu anda bu okulla birlikte, ilçe milli eğitim müdürlüğü, ilçe halk eğitim merkezi, 1 de meslek lisesi bulunuyor.
 

4 İSİM TABELASI VAR
Daha önce İzmit`te bulunan Vakıf İlköğretim Okulu hakkında bu uygulama gündeme gelmiş, ancak buradaki okullar, inşaatları süresince Vakıf İ.Ö.O.`da geçici olarak eğitim görmüştü. Ancak Kartepe`de durum farklı. Burda bulunan kurumlar süreklilik gerektiren kalıcı binalardan oluşuyor. Yaşanan bu durum, bu kurumlarda bulunan personel, öğrenci ve veliyi de zor durumda bırakıyor. İlköğretim ve lise giriş çıkışları farklı saatte olduğu için  kurumda okul zilleri de birbirine karışıyor. Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`nde 22 personel, ilçe halk eğitim merkezinde10`a yakın personel çalışıyor.
 

VALİNİN DE DİKKATİNİ ÇEKTİ
İlçede bu yıl açılan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi`nde 48 derslik, Avni Akyol İlköğretim Okulu`nda da 12 derslikte 313 öğrenci var. Okulda ayrıca 3 şubelik özel eğitim sınıfında 36 özel çocuk eğitim alıyor. Konuyla ilgili Kartepe Kaymakamı Mustafa Ünaldı`dan aldığı brifing sonrasında bilgi alan ve konuya çözüm bulunması hakkında talimat veren vali Topaca da, konuyu yakından takip ediyor. Kaymakam Ünaldı konuyla ilgili ilçe milli eğitim müdürlüğü başta olmak üzere taşınmanın söz konusu olduğunu, ancak net bir sonuç olmamakla birlikte, belediye ortaklığında çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ