KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Bu etüt merkezinde yüzde yüz eğitim var
Bu etüt merkezinde yüzde yüz eğitim var
Eğitim
09 Kasım 2010 Salı 09:09
  • 3366
  • 0

Bu etüt merkezinde yüzde yüz eğitim var

Aşama Eğitim Kurumu’nun İzmit’te açtığı Yüzde Yüz Etüt Merkezi’nde verilen kişisel gelişim eğitimi büyük ilgi görüyor

İş dünyasının ihtiyaçlarını karşılayan öğrenme odaklı, bireysel becerileri geliştirmeye yönelik, kurumsal ve mesleki eğitimlerle öncü kurum olan, ayrıca Türkiye`deki hızlı okuma eğitiminin Kocaeli temsilciliğini yapan Aşama Eğitim Kurumu, İzmit`te bir etüt merkezi açtı. Ömerağa Mahallesi, Alemdar Caddesi, Küpçü İş Merkezi kat: 7`de faaliyet gösteren kurum, halk tarafından büyük ilgi görmeye başladı. Merkezi İstanbul`da olan ve kuruculuğunu Oğuzhan Düztürk`ün yaptığı firmanın ilimizde açtığı ilk etüt merkezinde kendisine Aylin Uçar Yılmaz ortak oldu. Firmanın ilimizdeki tek dershanesi Gölcük Değirmendere`de bulunuyor.
 

ETÜT ANLAYIŞI DEĞİŞİYOR
‘Kocaeli'de etüt anlayışı değişiyor bizim 100`ümüzden` sloganıyla yola çıkan kurumda öğrencilere modern ve donanımlı, öğrenci merkezli eğitimin yanı sıra, firmanın diğer illerde uyguladığı kurumsal çalışmalara da yer  vermesi farklılık yaratıyor. İlköğretim öğrencilerine etüt ve özel branş dersleri verilen kurumda, lise öğrencilerine de özel grup çalışması yapılıyor. Öğrenci koçluğunda kişisel gelişim eğitimlerinin de verildiği kurumda yöneticiler, ‘ödev` konusunun çocuk ve aile üzerinde  yarattığı stresin ortadan kalkmasıyla, eğitimi pozitif hale getirmeyi hedeflediklerini belirtiyor. Merkezde öğrencilere kendi mutfağında hazırlanan ve markalı  ürünlerden hazırlanan  bir öğünlük yemek servisi de yapılıyor.
 

YABANCI DİL EĞİTİMİ
Haftanın 6 günü hizmet veren Yüzde Yüz Etüt Merkezi, deneyimli ve tecrübeli öğretmen kadrosunun yanı sıra rehberlik çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Öğrencilere yabancı dil eğitiminin de verildiği kurumda, birçok sosyal etkinliklere de imza atılıyor. Kurumun müdürü Aylin Uçar Yılmaz öğrencilerle ‘yüz yüze` yapılan çalışmalarla birlikte diğer kurumlarda olmayan kişisel gelişim ve hızlı okuma  eğitimi de verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Bizler, veli beklentilerinin de tespitini yaparak, öğrencilerimize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Haftada 2 gün İngilizce ve Almanca derslerimiz var. Öğrencilerimizin akşam evine gittiğinde ailesiyle paylaşacak zamanının olmasını istiyoruz.”

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ