KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Bu okula sahip çıkın
Bu okula sahip çıkın
Eğitim
27 Kasım 2012 Salı 09:09
  • 1160
  • 6

Bu okula sahip çıkın

İlimizde Çelik Halat Fabrikası tarafından yaptırılan Körfez Çelik Sanayi Ortaokulu’nun durumu içler acısı halde. Okuldaki öğrenci dolapları, sınıf kapılarının kolları ve yönetici koltukları kırık, tuvaletlerden sular akıyor. Duruma isyan eden veliler yetk

Yeni eğitim yılıyla birlikte ilimizdeki birçok okul tekrar elden geçti ancak Körfez`de bulunan ve bu yıl ortaokula dönüşen  Çelik Sanayi Ortaokulu`nun durumu görenleri üzüyor. Şehir merkezinde yer almasına rağmen köy okullarını anımsatan görüntülerin yaşandığı okulda veliler isyan ediyor. Kozmopolit bir çevrede bulunan ve ekonomik açıdan yeterli veli potansiyeli taşımayan okulun fiziki koşulları her geçen gün kötüye gidiyor. İlimizin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Çelik Halat Fabrikası tarafından yaptırılan ve bir daha da ilgilenilmeyen okulda 517 öğrenci eğitim alıyor. 

 
ÜVEY EVLAT MIYIZ?
14 şubesi ortaokul, 9`u ise ilkokul olarak kullanılan ve toplamda 23 şubesi bulunan okulda 30 öğretmen görev yapıyor. Okulla ilgili yaşanan fiziki yetersizlikler velileri isyan ettiriyor. Okul aile birliği yönetim kurulu üyesi İnci Demirer, “Konuyla ilgili birçok yere başvurduk. Kimse bizimle ilgilenmedi. Ayıca okul bahçemiz için de sözler verildi. Yerimiz müsait ama çocukların spor alanı yok. Biz üvey evlat mıyız? Okul yöneticilerimizin oturduğu sandalyeler bile kırık. Öğretmenler odamız dökülüyor, tuvaletlerimizden sular akıyor. Bazı sınıflarımızın kapı  kolları kırık. İlçe milli eğitimden ve belediyeden destek bekliyoruz” diyerek durumu özetledi. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ