KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Bu okula üst geçit gerekiyor
Bu okula üst geçit gerekiyor
Eğitim
20 Aralık 2012 Perşembe 08:48
  • 1281
  • 1

Bu okula üst geçit gerekiyor

İzmit Emek Dayanışma İlkokulu’nun öğrencileri, hergün canı burnunda evlerine gidiyor. Çünkü okulun önünde yaya çizgilerinin dışında hiçbir şey yok. Veliler okul önüne en kısa sürede üst geçit yapılmasını istiyor

İlimizde kent merkezinde bulunan bazı merkezi okulların en önemli sorunlarından biri de okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin can güvenliğiyle ilgili. Öğrencilerin bu durumuyla ilgili birçok okulun önünde trafik ışığı veya trafik polisi var. Ancak bir okul var ki bu kurumun öğrencileri her gün nerdeyse canı burnunda evine gidiyor. Bu konuda okul velileri de çok tedirgin. İzmit Yuvam Akarca Mahallesi  2`inci Etap Uğur Mumcu Caddesi üzerinde bulunan Emek Dayanışma İlkokulu`nun önünde yaya geçidi var ancak eğimli olan yolda hızlı gelen arabalar her an bir tehlike oluşturuyor. 

 
GİRİŞİMLER SONUÇSUZ
Yuvam Akarca 2`inci Etap`la 3`üncü Etap`ın arasında bulunan okul öğrencilerinde karşıda oturanlar bu sıkıntıyı her gün yaşıyor. Okulun önüne, herhangi bir can kaybı yaşanmadan en kısa sürede bir üst geçit gerekiyor. Okul yönetimi bu konuda çeşitli girişimlerde bulunmuş ancak maalesef bir sonuç alınmamış. Kısa bir süre önce emniyet müdürü bir beyanatında her okulun önüne bir polis bırakacağının müjdesini vermişti. Ancak bu yaya geçidinde hala ne bir polis, ne de trafik ışığı var. Bu da tehlikeyi iyice artırıyor. Böyle olunca öğrenciler okul giriş-çıkışlarında bazen nöbetçi öğretmenin, bazen de okul yöneticilerinin yardımıyla karşıya geçiyor. Okul velileri ve okul idaresi konuyla ilgili önlem alınmasını, okulun önüne bir üst geçit yapılmasını istiyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ