KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Bu okulda 4+4+4’ün dışında da sıkıntı var
Bu okulda 4+4+4’ün dışında da sıkıntı var
Eğitim
17 Ekim 2012 Çarşamba 08:43
  • 1561
  • 1

Bu okulda 4+4+4’ün dışında da sıkıntı var

İzmit Ulubatlı Hasan İlkokulu velileri, okul çevresinde çadırlarda ikamet eden yerli halkın verdiği rahatsızlıktan dolayı sıkıntı yaşıyor

Bugüne kadar okullarda genellikle 4+4+4 sisteminin verdiği sıkıntılardan bahsettik. Ancak bu yıl ilkokula dönüşen İzmit Ulubatlı Hasan İlkokulu`nda 4+4+4`ün dışında da önemli bir sorun yaşanıyor. 28 Haziran Mahallesi`nde bulunan okulun güzergahında sıkıntı yaşanıyor. Mahallede yapılan İzmit Kent Konutları`nın 1 ve 2. etabında oturan aileler çocuklarını Erenler Şehit Ümit Balkan Okulu`na, 3-4 ve 5`inci etaplarında oturan veliler ise Ulubatlı Hasan İ.O.`na gönderiyor. 

 
DÖNÜŞ YAPTILAR
Ulubatlı Hasan İ.O.`na yakın bölgede çadırlarda yaşayan yerli halka Büyükşehir Belediyesi, daha önce konut sözü vermişti. Hatta burada oturan vatandaşlara ödemelerini de yaparak çadırlarından çıkarmıştı. Bu gelişme üzerine arsa ve tapu hakları ödenen yerli halk, mekanlarını terk ederek, uzun süre ortalıkta görünmemişlerdi. Antalya-Kepez, İstanbul, Erenler, Kuruçeşme, Dereboğazı ve Çenesuyu mevkiine gittikleri belirlenen halk aniden geri döndü ve kendilerine konut verilmediği iddiasıyla, eski mekanlarına tekrar çadır kurdu.  
 
ZİMMETLİ POLİS PROJESİ
Burada oturan halkın çocuklarının yarısı okula gelmiyor, gelenlerle ilgili de okul içinde bir sıkıntı yok. Ancak okulun giriş ve çıkış saatlerinde rahatsızlık veren mahalle sakinleri için veliler önlem alınmasını istiyor. Okul Aile Birliği Başkanı Fatma Emre “Zor durumdayız, toplum polisi adı altında bazı polislerimiz var ama yoğunlar, buraya uğrayamıyorlar. Bakanlığın ‘Her okula bir polis projesi` vardı. Ne oldu merak ediyoruz” dedi.
 
GİRİŞİMLER YAPILDI 
480 öğrencinin eğitim aldığı okulda 09.00-15.00 saatleri arası ders yapılıyor. Okulun 5`inci sınıfları Mimar Sinan ve 29 Ekim Ortaokulu`na nakledildi. Okulda 12 birinci sınıf şubesi ve bu yıl şube sayısı 4`e çıkan 50 mevcutlu anasınıfları var. Veliler, okul yönetiminin Bekirpaşa Karakolu`na ve Büyükşehir Çözüm Masası`na gerekli başvuruların yapıldığını, ancak sonuç alamadıklarını belirtiyor. Okulun girişindeki güvenlik kulübesinde sürekli olarak hizmetliler veya öğrenciler nöbet tutuyor. Ancak okulda yaşanan hizmetli sıkıntısı bunun da önüne geçiyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ