KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Bu okulun hali ne olacak?
Bu okulun hali ne olacak?
Eğitim
01 Kasım 2012 Perşembe 08:37
  • 2683
  • 0

Bu okulun hali ne olacak?

İzmit TBMM İlkokulu velileri, okulun yanında uzun süredir yapımı devam eden Kent Konut’un dev inşaatından oldukça rahatsız. İlkokula dönüştüğü için alım bölgesi genişleyen okulda, konutlar nedeniyle öğrenci sayısının ikiye katlanması tedirginlik yaratıyor

İlimizde yetkililer tarafından okullar adına alınan bir dizi önlem bazı okullar için geçerliliğini yitiriyor. İzmit Yuvam Akarca`da bulunan T.B.M.M. İlkokulu da bu tedirginliği yaşayan okulların başında geliyor. Okulun yanına yapılan  ve bir türlü bitmek bilmeyen dev inşaat, bu tedirginliğin ana nedeni. Veliler her gün okula gönderdikleri çocuklarının can güvenliğiyle ilgili büyük korku yaşıyor.

 
TEHLİKE SÜRÜYOR
Büyükşehir Belediyesi`nin şirketi Kent Konut tarafından yaptırılan ve 800`e yakın dairenin bulunduğu Yıldız Konutları`nın yer aldığı alanda firma yetkilileri ne kadar önlem alırsa alsın, tehlike devam ediyor. 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında bu yıl ilkokula dönüşen okulun 5`inci sınıfları, Alikahya Fatih Ortaokulu`na nakledildi. 
 
İKİYE KATLANACAK
İki binadan oluşan okulun, yeni sistemle birlikte alım bölgesi de genişledi. Akarca Mahallesi`nin dışında Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet Mahallesi`nden de öğrenci alan okulda bin 60 öğrenci eğitim alıyor. Okulun mevcut 6, 7 ve 8`inci sınıflarında 310, ilkokul bölümünde ise 750 öğrenci okuyor. Ancak yeni yapılan konutlarla birlikte bu sayının ikiye katlanması bekleniyor. 40 öğretmenin görev yaptığı okulda,70 anasınıfı öğrencisi bulunuyor. 
 
FİRMA JEST YAPTI AMA…
İnşaatı devam eden konutlarda kısa bir süre önce bir işçi çalıştığı anda inşaattan düşerek vefat etmiş, farklı bir gün de inşaat bloklarından birinin temelinde kayma olmuş ve  çevresinde acil önlem alınmıştı. Tüm bunlara rağmen firma zor durumda bıraktığı okula yardım yapmaktan da geri kalmamıştı. Firma öncelikle okula giriş yolu zorlaştığı için  öğretmenlerin özel araçları için okulun yanına özel otopark yaptı. 
 
TÜP GEÇİT İSTİYORLAR
Okulun tuvaletlerini değiştirdi. Ancak okul velileri, firmanın okulun iki bina bağlantısı için tüp geçit, kapalı kantin, boya ve badana konusunda verdiği sözleri de tutmasını bekliyor. Veliler özellikle okul giriş-çıkışlarında servis arabalarının yoğunluğu ve bahçe duvarlarıyla birleşen atıklar konusunda da firmanın önlem almasını istiyor. 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ