KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Çocuklarınızın dersleriyle ilgilenin
Çocuklarınızın dersleriyle ilgilenin
Eğitim
20 Eylül 2010 Pazartesi 16:53
  • 2498
  • 1

Çocuklarınızın dersleriyle ilgilenin

Vali Ercan Topaca yeni eğitim-öğretim yılının resmi töreninde söz alarak kendi çocuğuna ders çalıştırdığını belirterek velilerin çocuklarıyla daha çok ilgilenmesini istedi

2010-2011 eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldı. İlimizde 317 bin öğrenci ve 13 bin 500 öğretmen uzun soluklu yeni bir ders yılı için kolları sıvarken, eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle valilik önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Tören öncesi Yeni Turan Anaokulu`nun öğrencileri Caner Coşkun ve Zeynep Sanem Günay ile 28 Haziran İlköğretim Okulu ve Gazi Lisesi öğrencilerini temsilen ikişer öğrenci İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli nezaretinde vali Ercan Topaca`yı ziyaret etti.
 

TOPACA`YA ZİYARET
Topaca, ziyaret esnasında bir anısını anlatarak kaymakam olmaya ilkokul birinci sınıfta karar verdiğini söyledi. Çelenk koyma törenine geçen ilk protokolü daha sonra resmi törene katılmak üzere Körfez İlimtepe İlköğretim Okulu`na gitti. Törende Ercan Topaca, Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Jandarma Alay Komutanı Uğur Dilbaz, Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, il müdürleri ve vali yardımcıları hazır bulundu.
 

ÇALIŞINCA OLUYOR
28 bin öğrencinin eğitim gördüğü İlimtepe İlköğretim Okulu`nda ilk kez gerçekleşen resmi törende vali Topaca  davul-zurnayla karşılandı. Törende öğrenciler şiirler okudu, halkoyunları gösterisi düzenledi. Gösterilerin ardından ilk konuşmayı Nevzat İspirli yaptı. İspirli öğrencilere başarılar dileyerek yeni hizmete açılan okulların isimlerini sıraladı. Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu ise ilçede 45 okulda 28 bin öğrenci ve bin 413 öğretmenle eğitim verdiklerini söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da belediyenin sloganı olan “Çalışınca oluyor” sloganının öğrencilere söyleterek çok çalışmalarını tembihledi.
 

KİTAP OKUYUN!
Vali Ercan Topaca ise, çocukların eğitiminde ebeveynlere düşen görevlerden bahsetti. Topaca şunları söyledi: “Anne ve babalar çocuklarınız dersleriyle yakından ilgilenin. Ben de bir babayım ve çocuklarımın dersleriyle ilgileniyorum. Kocaeli`nin eğitimdeki başarısını arttırmak için herkes üzerine düşeni yapmalı. Ayrıca çocuklarımız Türkçemiz`in yanında bir dil daha öğrenmeli. Dil öğrenmeleri konusunda çocuklarınızı eğitin.” Topaca minik öğrencilerden bol bol kitap okumaları konusunda da söz aldı.
 

DERS ZİLİ ÇALDI
Konuşmaların ardından Topaca, Karaosmanoğlu ve protokol üyeleri ilk resmi ders zilini çaldı. Ders zilinin ardından öğrenciler sınıflardaki yerini alırken, protokol üyeleri Milli Eğitim Bakanlığı`nca ücretsiz dağıtılan kitapları öğrencilere teslim etti. Öte yandan sınıfları gezdiği esnada gördüğü elektronik ders tahtası Topaca`yı şaşırtırken, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe ve belediye başkanı Yunus Pehlivan`ın desteğiyle Körfez`deki tüm okullara elektronik tahta sözü aldı. Ders kitapların dağıtımının ardından katılımcılar okul kütüphanesindeki yemeğe katıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ