KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Conkbayırı Koleji’nde hafta sonu da ders var
Conkbayırı Koleji’nde hafta sonu da ders var
Eğitim
28 Aralık 2011 Çarşamba 08:28
  • 1668
  • 0

Conkbayırı Koleji’nde hafta sonu da ders var

Başiskele Özel Conkbayırı İ.Ö.O.’da hafta sonları da ders var. İlimizde mekanik zekayı geliştiren K’NEX eğitiminin uygulandığı tek kurum olan okulda hafta sonları da ‘okul dershanesi’ adı altında özel kurslar ve sosyal etkinlikler uygulanıyor

İlimizde bulunan özel okullar arasında geçtiğimiz yıl eğitime açılmasına rağmen, büyük bir ivme kazanan Başiskele Özel Conkbayırı İ.Ö.O.`da farklı alanlardaki eğitimler son sürat devam ediyor. İlköğretim olarak eğitime başlayan kurumun önümüzdeki yıllarda ortaöğretim bölümü açılacağı düşünülüyor. Kurumda uygulanan ve öğrencilerin mekanik zeka, hızlı düşünme, gizli öğrenme ve grup bilincini geliştiren, legolarla yapılan K`NEX sitemi büyük ilgi görüyor. Kuruculuğunu akıllı tahtaların Türkiye distribütörü olan Ömer Kurt`la birlikte, Abdullah Sağlam ve Hasan Özgökçe`nin yaptığı kurumda tüm sınıfların yanı sıra, çok amaçlı salonda da bu sistem kullanılıyor.

 

 

OKUL DERSHANESİ
“Eğitimin kaderi Conkbayırı ile değişiyor” parolasıyla yola çıkan ve uzman kadrosuyla başarılı çalışmalara imza atan okulda, öğrencilerin yanı sıra anne ve babalar da hafta sonları tatil yapmıyor. Okul dershanesi adı verilen sistemde hafta içi 45 saat eğitim verilen öğrencilerden isteyenlere hafta sonu da 5 saat ders verilerek öğrencilerin okul ile dershane karmaşasına son veriliyor. Aile eğitimlerinin yanı sıra okulda ödev konulu etütler, müzik, spor ve resim alanında yapılan birçok çalışma, öğrenciler kadar velileri de mutlu ediyor.

 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ