KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
ÇYDD’de eğitimler bitmiyor!
ÇYDD’de eğitimler bitmiyor!
Eğitim
18 Aralık 2012 Salı 09:05
  • 803
  • 0

ÇYDD’de eğitimler bitmiyor!

İlimizin eğitime önem veren derneklerin başında gelen ÇYDD’de sanat eğitimleri devam ediyor. Ressam ve karikatürist Muhammed Şengöz tarafından haftada 4 gün verilen resim ve boyama kurslarına ilgi büyük

İlimizde yaptığı aktif çalışmalarla dikkat çeken Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) eğitime verdiği önemle de tanınıyor. Kardelenler adı altında özellikle ekonomik durumu iyi olmayan doğu ve güneydoğulu ailelerin çocuklara verdiği bursların dışında dernek, okullara da birçok bağış yapıyor. Bunun yanında dernek binasında verilen eğitimlerde birçok öğrenci ve genç eğitim alıyor; bunlardan biri de resim ve boyama kursları.

 
HAFTADA 4 GÜN
İlimizin yetiştirdiği resim ve karikatür sanatçılarından Muhammed Şengöz tarafından verilen kursa özellikle üniversite  öğrencilerinin ilgisi büyük. Dernek binasında pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri saat 12.00-17.00 arası verilen kursu öğretmenlerle birlikte öğrenciler de yönetiyor. Üniversite öğrencilerinin dışında çevrede bulunan ilk ve ortaokul öğrencileri de aynı eğitimden yararlanıyor. Kurslarda resim teknikleri, karakalem, sulu boya, desen, obje ve hayal gücü çalışmaları tuvale dökülüyor. Tarihi yerlerin yanı sıra opera ve  konserlere de gezi düzenleniyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ