KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Doğa Koleji bayrağı ilimizde dalgalanıyor
Doğa Koleji bayrağı ilimizde dalgalanıyor
Eğitim
03 Aralık 2011 Cumartesi 12:14
  • 3019
  • 4

Doğa Koleji bayrağı ilimizde dalgalanıyor

Kendine has 'Doğa Konseptli Eğitim' modeliyle adını dünya çapında duyuran Doğa Koleji, ilimizdeki kampüsünün açılışını muhteşem bir törenle gerçekleştirdi

Doğa Koleji, 2010 yılında başlattığı Doğa Türkiye açılımına, Kocaeli Doğa Koleji`yle yeni bir soluk getirdi. Eşi benzeri olmayan farklılıkta ve ayrıcalıkta, kişiselleştirilmiş bir eğitim modeli olan “Doğa Konseptli Eğitim” modeli temelinde öğrencilerine her türlü fiziksel altyapıyı ve teknolojiyi sunan, öğrencilerinin sosyal, sportif, kültürel ve psikolojik olarak doğru gelişimine katkı sağlayan Kocaeli Doğa Koleji, Doğa bayrağını ilimizde dalgalandıracak.
 

ÇOK ŞAŞIRDILAR
Kocaeli Doğa Koleji, 2011-2012 Eğitim Öğretim Yılı`nda hizmete girdiği halde öğrencilerin hazır olması için uygun zamanı bekledikten sonra açılışını gerçekleştirdi. Yahya Kaptan Mahallesi`nde hizmete giren kolejin açılışına protokol üyeleri başta olmak üzere katılım yoğundu. Açılışa katılan vali yardımcısı Ali Sözen, İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan ve çok sayıda konuk, koleji gezerken gördükleri yenilikler ve kolejin kendine has eğitim sistemi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.
 

TÜRKİYE`DE LİDER
Açılışa katılan protokol üyeleri, hep birlikte kurdele keserek okulun açılışını gerçekleştirdi. Ardından okul müdürü Ali Rıza Gündoğdu konuklara okulu gezdirdi. Kısa bir tanıtımın ardından Kocaeli Doğa Koleji Kampüsü Konferans Salonu`nda yapılan törene geçildi. Öğrencilerin sunduğu müzik dinletisinin ardından koleji ve amaçlarını tanıtan bir slayt gösterisi sunuldu. Doğa Koleji İstanbul Dışı Okullar Koordinatörü Arzu Aydın, “Türkiye`de lider, dünyada adını duyurmuş bir eğitim kurumunu Doğa Koleji`ni temsil etmekten ve sizlerle olmaktan çok mutluyum” dedi.
 

TURKFEN`LE GÜÇLENDİ
Aydın, “Ülkesini ve insanını seven değerli bir eğitimci olan kurucumuz Fethi Şimşek, eğitim yatırımlarına 9 yıl önce Doğa Koleji`ni ekleyerek ülkemize ve dünyaya onlarca kampus kazandırmıştır. Turkfen Şirketler Grubu`yla 2011 yılında yapılan ortaklık, Doğa Koleji`ni bir kat daha güçlendirmiştir. Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizin bu güzel kentine bir kolej açmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz” diyerek konuştu.
 

PLAKET TAKDİM EDİLDİ
Aydın`ın konuşmasının ardından vali yardımcısı Ali Sözen ve kaymakam Sabit Kaya, kolej kurucusu Fethi Şimşek ve Kocaeli Doğa Koleji`nin inşaatını yapan Kavşut İnşaat'ın sahibi Yaşar Kavşut`a plaket takdim etti. Renkli görüntülere sahne olan açılışa, çekilen hatıra fotoğraflarının adından kokteyle geçilerek devam edildi. Çok sayıda davetlinin katıldığı açılışta okul öğrencilerinin heyecanları dikkatlerden kaçmadı.
 

HAYVANAT BAHÇESİ
Toplam 1200 öğrenci kapasitesine sahip olan okul, 8 bin metrekare kapalı ve 4 bin metrekare açık olmak üzere 12 bin metrekare alan üzerine inşa edildi. Okulun bu yıl 441 öğrencisi bulunuyor. Eğitim kadrosu 42  kişiden oluşan kolejlin 80 personeli var. Okul içerisinde buz pateni, yüzme havusu, açık ve kapalı spor salonu, 62 derslik, santranç salonu, müzik ve görsel sanatlar atölyesi, sebze bahçeleri, hayvanat bahçesi, revir ve store merkezi, fen labratuarları, ekoloji dersliği, bin 200 kişilik yemekhane ve 350 kişilik konferans salonu yer alıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ