KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Doğa Koleji bu yıl 20 öğretmenle daha anlaştı!
Doğa Koleji bu yıl 20 öğretmenle daha anlaştı!
Eğitim
01 Kasım 2012 Perşembe 08:35
  • 1970
  • 0

Doğa Koleji bu yıl 20 öğretmenle daha anlaştı!

Doğa Koleji yeni eğitim yılına hızlı başladı.

İlk, orta, Anadolu lisesi ve anasınıfı eğitimi veren okulun; ilkokul müdürlüğünü Ali Rıza Gündoğdu, ortaokul müdürlüğünü Onur Bahri Balaban, lise müdürlüğünü Dilek Halil, anaokulu müdürlüğünü ise Hale Günel yapıyor. Bazı öğretmenlerle anlaşmasını bitiren okul, bu yıl 20 öğretmenle daha anlaştı. Toplam 56 öğretmenin görev yaptığı okulda 20 öğretmenin 4`ü sınıf öğretmeni, 1`i anaokulu, 16`sı ise branş öğretmeni olarak göreve başladı. Yeni 20 öğretmenin adı ve branşlarıı şöyle: İlkay Erdoğdu, Neşe Sevinç, Saadet Büyükbudak (sınıf öğretmeni), Gönen Kılıçarslan (anaokulu), Bahar Kahveci (müzik), Samuel Whittam, Elif Yıldırım, Çağatay Timuçinoğlu, Sevim Dinçkol (İngilizce), Betül Efe (drama), Çağla Işık, Pınar Gül İncirkuş, Şima Tenikeci (matematik), Hatice Ece Düz (Türkçe), Selin Sergen (fen bilgisi), Elif Ayar (Almanca), Çiğdem Saç (görsel sanatlar), Demet Elmas (Türk dili ve edebiyatı), Zarif iranur (coğrafya) ve Tuğba Öntaş Kiracı (fizik). Bizler de yeni mekanlarında göreve başlayan öğretmenlerimize başarılar dileriz.

 
 
 

Sebiha Demir emekli oldu!

İzmit TBMM İlkokulu`nda görev yapan Sebiha Demir, emekli oldu. 29 yıl eğitim dünyasına hizmet sunan Sebiha Hoca`mız bu yıl emekliliği seçerek dinlenecek. Bu arada gelecek teklifleri de değerlendirecek Sebiha Demir`in  önümüzdeki günlerde neler yapacağı konusunda henüz bir fikri yok. Bizler de hocamızın emekliliğini kutlar, ‘ikinci baharı`nda sağlıklı ve mutlu yıllar diliyoruz.
 

TÜRKİYE        

2013 ‘denetim` yılı olacak!

2013 Yılı Programının Uygulanması, Koordinasyonu ve İzlenmesine Dair Bakanlar Kurulu Kararı`na göre 2013 yılında devlet birçok alanda denetimi sıklaştıracak. Eğitim, sağlık, kamu mali denetim, sosyal güvenlik sistemi, çalışma hayatı, çevre, tarımsal faaliyetler, sanayi ve ticaret alanında denetim yapılacak. Denetimin eğitim sistemiyle ilgili kısmında; okullara ve eğitim kurumlarına yönelik rehberlik ve denetim faaliyetleri yaygınlaştırılacak, okul ve kurumların performansları izlenecek. Bakanlık bünyesindeki il, ilçe ve okul yönetimlerinin mali-idari konularda yetki ve sorumlulukları artırılarak verimlilik ilkeleri çerçevesinde, önceden belirlenmiş performans göstergeleriyle ölçülebilir bir yapı oluşturulacak. Gerekli denetim ve kontrol mekanizmaları tasarlanarak rekabetçi bir ortam sağlanacak. Özürlülere yönelik okul öncesi danışmanlık-rehberlik hizmetleri geliştirilecek, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri etkin bir biçimde denetlenecek. YÖK`ün ise düzenleme, yönlendirme, koordinasyon, planlama ve denetimden sorumlu bir yapıya dönüştürülmesine yönelik çalışmalar yapılacak.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ