KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Eğitime desteğe plaketli teşekkür
Eğitime desteğe plaketli teşekkür
Eğitim
14 Kasım 2012 Çarşamba 15:16
  • 1144
  • 0

Eğitime desteğe plaketli teşekkür

Eğitime yaptığı destekler nedeniyle Türk Pirelli A.Ş. Fabrika Müdürü Ayhan Güven’e düzenlenen törenle plaket verildi
Lastik sektörünün önde gelen kuruluşlarından, dünya genelinde 30 ülkede 22 fabrikası bulunan ve ilimizde Köseköy`de faaliyetlerine devam eden Türk Pirelli A.Ş., eğitime destek vermeye devam ediyor. Türk Pirelli A.Ş., ilimizde 1968 yılında Türk Pirelli İlkokulu`nu, 2011 yılında da Köseköy Anadolu Lisesi`ni hizmete açtı. Öğrencilerin daha modern eğitim alması için çalışan Türk Pirelli A.Ş., uzun yıllardır Türk Pirelli İlkokulu`na maddi ve manevi desteğini sürdürüyor.
 
YOĞUN KATILIM
Okula her zaman destek olan fabrika müdürü Ayhan Güven`e teşekkür etmek isteyen Türk Pirelli İlkokulu yönetimi tarafından bir tören düzenlendi. Törene; İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Türk Pirelli A.Ş. Köseköy Fabrika Müdürü Ayhan Güven, İl Eğitim Denetmenler Başkanı Ferit Karataş, İzmit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Osman Hasanoğlu, okul müdürü Kemal Demirci, okul aile birliği başkanı Çiğdem İpçiçakır, Körfez Mahalle Muhtarı Emre Yazıcı, Sanayi Mahalle Muhtarı Osman Çilingir, öğretmenler, öğrenci velileri ve davetliler katıldı.
 
750 ÖĞRENCİ VAR
Okul müdürü Kemal Demirci öncülüğünde düzenlenen törende, Pirelli A.Ş. Fabrika Müdürü Ayhan Güven`e plaket verildi. 1968 yılında kurulan Türk Pirelli İlkokulu, bugün 40 öğretmen ve 2 hizmetliyle yaklaşık 750 öğrenciye eğitim vermeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana okuldan desteğini hiç eksik etmeyen fabrika, son iki yıl içerisinde okulu yeniden elden geçirdi. Çeşitli dönemlerde yapılan tadilatlarla eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçlarına cevap verecek hale getirilen okula ayrıca bilgisayar ve etüd sınıfı da ilave edildi. 
 
TADİLAT YAPILDI
Yapılan tadilatlar kapsamında okulun tüm duvarları yeniden boyandı, yer karoları sökülerek fayans döşendi, tüm kapılar yenilendi, idari binanın girişene mermer yapıldı, elektrik tesisatı yenilendi, doğalgaz tesisatı döşenerek okulun ısıtma sorunu giderildi. Çatısı yenilenen okulun ana sınıfı ve diğer sınıfları elden geçirildi, okula bilgisayar ve etüd sınıfı açıldı, spor salonu boyandı ve spor malzemeleri alındı, A ve B bloklarına sundurma yapıldı. Bunun yanında okulun diğer ihtiyaçları da fabrika tarafından karşılandı.
 
DANS GÖSTERİSİ
Pirelli`nin eğitime verdiği destek nedeniyle düzenlenen tören, açılış konuşlarının ardından yapılan saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile başladı. Türk Pirelli İlkokulu öğrencilerinden oluşan grubun dans gösterilerinin yapıldığı törende öğrenciler, eğitime verdiği destekten ötürü fabrikaya olan minnettarlıklarını konuşmalar ve okudukları şiirlerle dile getirdi. Düzenlenen tören Türk Pirelli Fabrika Müdürü Ayhan Güven`e plaket verilmesiyle son buldu. Törenin ardından protokol üyeleri hep beraber okulu gezerek yapılan çalışmaları inceledi. Yaklaşık bir saat süren tören sonrasında minik öğrenciler protokol ile resim çektirdiler.
 
TEŞEKKÜR ETTİLER
Türk Pirelli fabrikasının okula verdiği destekten dolayı teşekkür eden okul müdürü Demirci “Okulumuza iki yıldır Pirelli fabrikası tarafından iyileştirme çalışmaları kapsamında çok büyük işler yapıldı. Bu konuda desteklerini esirgemeyen Pirelli A.Ş. üst düzey yöneticilerine ve emeği geçenlere yürekten teşekkür ederim.” dedi. Türk Pirelli Köseköy Fabrika Müdürü Ayhan Güven ise “Ben bir İzmitli olarak üzerime düşen görevi yerine getirmek zorundayım. Bizlere bu imkanı sağlayan Pirelli A.Ş. üst düzey yöneticilerine şükranlarımı sunarım. Bundan sonra okula desteğimiz her zaman sürecek” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ