KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Elginkan Eğitim Merkezi 6. yaşını kutladı
Elginkan Eğitim Merkezi 6. yaşını kutladı
Eğitim
17 Kasım 2012 Cumartesi 16:02
  • 1754
  • 0

Elginkan Eğitim Merkezi 6. yaşını kutladı

Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, kuruluşunun 6. yıldönümünü gerçekleştirilen açılış ve sertifika töreni ile kutladı

İzmit Cumhuriyet Mahallesi'nde bulunan Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, kuruluşunun 6. yılını merkezin konferans salonunda gerçekleştirilen belge dağıtımı töreniyle kutladı. Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Taşkın'ın ev sahipliğindeki programa, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cansız, İl Milli Eğitim Müdür vekili Hayati Aydın, İş-Kur İl Müdürü Öztekin  Kaşukçi, Kocaeli Defterdarı Süleyman Dal, kurs eğitmenleri ve kursiyerler katıldı.

 
45 BİN KİŞİYE EĞİTİM
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan programda Ahmet Taşkın, Elginkan Vakfı tarafından 2006 yılında eğitime açılan merkezde 45 bin 848 katılımcının eğitim gördüğünü belirtti. Taşkın, "Elginkan Vakfı olarak insanlarımızın teknolojik gelişmelere yabancı kalmaması, mesleksiz gençlerin birer meslek sahibi olması ve sanayimizin dünya standartlarında üretimler yapması için yetişkin eğitimleri yapıyoruz. Hedef çağı yakalamak değil, çağın önüne geçmektir. Son zamanlarda bir işe girmek ve onu korumak için meslek eğitiminin yetersiz kaldığına tanık oluyoruz.” dedi. 
 
MEZUNİYET YETMİYOR
Yetişkinlerin gelişmelere ayak uydurabileceğini belirten Taşkın, “Eskimişlikten kurtulmak, bilgi çağını yakalamak, gelişmiş ülkelerin ileri teknoloji ve yeni yönetim seviyesine ulaşabilmek için yetişkin eğitimine önem vermeliyiz" dedi. Törende söz alan İş-Kur İl Müdürü Kaşukçi da çağın sürekli değiştiğine dikkat çekerek, artık en iyi okuldan mezun olmanın insanlara yetmediğinin altını çizdi. Kaşukçişunları söyledi: "İş dünyası kendisini sürekli yeniliyor. Dünya küçüldü ve bilgiye ulaşmak kolaylaştı. 2000'li yıllarda hükümetler bilgiye dayalı istihdam politikaları üretmeye başladı. Dünyayla rekabet edebilecek genç nüfusumuz var. 
 
MESLEKİ EĞİTİM ŞART
Elginkan'ın Kocaeli'de bir şubesi olduğu için şanslı bir iliz. Projelerinize her zaman destek verdik ve bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz.” İl Milli Eğitim Müdür vekili Hayati Aydın ise, Kocaeli'de 500 bine yakın öğrenci sayısının bulunduğunu ve mesleki okullaşma durumunun yüzde 54 olduğunu belirtti. Aydın, "AB ile rekabet edebilmek için mesleki eğitim merkezlerine ihtiyaç var" dedi. Konuşmaların ardından 'Grup Barkod' törene katılanlara eşsiz bir müzik ziyafeti verdi. Grubun çaldığı halk müziği ve pop şarkıları katılımcılardan büyük alkış aldı. 
 
EĞİTMENLERE TEŞEKKÜR
Törende Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi eğitimcileri; Aygül Yeşilbaş, Bülent Çelik, Çağatay Dede, Dilaver Dörtok, Ercan Mutlu, Hikmet Cura, Hüseyin Şen, İsmail Kalkan, Necdet Yaşa, Oğuz Balaman, Azmi Tunç, Ahmet Çalışkan, Fatma Karadavut, Hüseyin Sakın, Onur Sait Sadık, Ömer Başaran, Turhan Ünal, Semra Bozkurt, Işık Turmuş, Gökhan Tımaç, Faruk Akman, Uğur Yıldız, Fatih Kahya, Eyüp Beyen ve Mustafa Erdener teşekkür belgelerini Hayati Aydın, Sülayman Dal, Öztekin Kaşukçi ve Sezgin Çuhadar'ın elinden aldı. 
 
BELGELER VERİLDİ 
İş-Kur, Elginkan Vakfı ve Çimtaş Gemi işbirliğiyle düzenlenen Gazaltı Kaynakçılığı Kursu`nu başarıyla tamamlayan kursiyerler belgelerini Çimtaş İnsan Kaynakları Müdürü Ahmet Ünal, Bilgisayar ve Office Kullanımı Kursu`nu tamamlayan kursiyerler Ahmet Demir, Hidrolik Kursu`nu tamamlayan kursiyerler Mustafa Cansız ve Gölcük Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Nejat Solak, Ön Muhasebe Kursu`nu tamamlayan kursiyerler Bolu Elginkan Vakfı Müdürü Murat Özen ve emekli ilçe milli eğitim müdürü Recep Çakıcı, İthalat-İhracat Kursu`nu tamamlayan kursiyerler ise belgelerini Festo Genel Müdürü Otto Bauer ve eşi Lale Bauer ile Gölcük Öğretmen Lisesi Müdürü Müfit Ulusoy'un elinden aldı. Teşekkür ve belge töreni sonrasında protokol üyeleri, kurs eğitimcileri ve kursiyerler beraber hatıra fotoğrafı çektirdi. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ