KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Elitaş’ın sözleri de öğretmenleri kızdırdı
Elitaş’ın sözleri de öğretmenleri kızdırdı
Eğitim
13 Aralık 2011 Salı 17:44
  • 1160
  • 0

Elitaş’ın sözleri de öğretmenleri kızdırdı

Milli Eğtim Bakanı Ömer Dinçer, “Atama bekleyen öğretmenler, atama bekleyeceklerine gitsin başka iş yapsın!” sözlerinden sonra şimdi de AKP Grup Başkan Vekili ve Kayseri Milletvekili Musta Elitaş’ın öğretmenler hakkında söyledikleri öğretmenleri kızdırdı.

Elitaş, kendisini ziyarete gelen Türk Eğitim-Sen üyelerine yaptığı açıklamada kamuda 3.5 milyon çalışan olduğunu, bu rakamın çok fazla olduğunu ve en az yarısının çıkartılması gerektiğini belirtti. Partilerinin bütçe çalışmalarının tamamlandığını, yeni eklemeler yapılamayacağını, ancak ücretleri düşürme yetkilerinin olduğunu belirten Elitaş, sendika yöneticilerine  aynen şu ifadeleri kullandı; “Kardeşim; doçent 2400 TL , öğretmen 1800 TL alıyormuş, ne iş yapıyorlar? Daha ne verelim? Git, git, gel. Beğenmeyen başka iş yapsın.” Elitaş`ın bu sözlerinin üzerine eğitimcilerden  büyük tepki aldı.

Susss! Dikkat ders var!

Birçok okul ziyaret ettim, ancak bir okulumuz var ki, klüp öğrencilerinin faaliyetleri içinde yer alan, farklı olduğu kadar önemli gördüğüm bir noktayı sizlerle de paylaşmak istedim. Eskiden hastane duvarlarında yer alan bir hemşire fotoğrafını sanırım hepimiz anımsarız. Fotoğrafta bizlere “sus” işareti yapan kadın hemşire, hastanelerdeki gürültüleri önleyen güzel bir yöntemdi.  Şimdi bu yöntemin aynısını okullarda olduğunu düşünsenize… Örneğin böyle bir yöntem Kartepe Avni Akyol İ.Ö.O.`da var. Bana da oldukça ilginç gelen bu buluşu sizlerle paylaşmak istedim. Bir öğrenci işaret parmağıyla arkadaşlarına veya ders sırasında okula gelen ziyaretçilere(!) “Sus! dikkat ders var!” diyor. İlginç değil mi? Umarım bu ve bunun gibi değişik düşünceleri diğer okullar da uygular ve farklılığıyla kendini bizlere hissettirir!

Vakıf İ.Ö.O. yönetiminden cevap geldi

Kısa bir süre önce İzmit Vakıf İlköğretim Okulu yönetimi ile ilgili velilerden gelen bir şikayeti dile getirmiş ve yetkilileri göreve davet etmiştim. Şikayette, çevre koşulları açısından zaten her gün güvenlik problemi yaşayan Vakıf İ.Ö.O.`nun müdürünün “koltuğundan kalkmadığını ve okulla ilgilenmediğini” belirtmiştim. Haber üzerine okul müdürü Necmettin Türkmen aradı ve yazılan habere üzüldüğünü, oysa kendisi de dahil, tüm yöneticilerin gerek giriş çıkışlarda, gerek teneffüs saatlerinde öğrencilerle yakından ilgilendiğini belirti. Türkmen ayrıca okul sınırları dışında yaşanan olaylara müdahale hakkı olmadığını, ancak okul içindeki her hareketten sorumlu olduğunu ve bu sorumluluğunu da titizlikle dile getirdiğini söyledi. Yorum sizlerin!...
                                                   

Bu kavşağa trafik ışığı gerekiyor

Kartepe Köseköy`de Avni Akyol İ.Ö.O.`nun bulunduğu bölgede öğrenciler ve veliler büyük zorluk çekiyor. Çünkü Köseköy İstasyon Mahallesi ile Tepecik Mahallesi`nin bulunduğu yolun Göksun Sokak`la kesiştiği yerde trafik ışığı olmaması büyük tehlike yaratıyor. Okula giden öğrenciler ve veliler kavşakta herhangi bir kazanın yaşanmaması için trafik ışığı istiyorlar. Bu kavşağa ben de gittim, gördüm ve fotoğrafladım. Bu konuda velilerin çok haklı olduğunu anlamak hiç de zor değil. Duyurması bizden, önlem alınması belediyelerden!...

 

Tuzla`dan sonra İzmit konseri

“Sanat da bir eğitimdir” sözünden yola çıkarak, sizlere bir de konser haberi vermek istiyorum. Benim de uzun yıllardır üyesi olduğum yeni ismiyle Kocaeli Büyükşehir Musiki Derneği`nin İzmit konseri 11 Aralık Pazar günü saat 20.00`de SDKM`de verildi. Yoğun bir izleyici kitlesi önünde verdiğimiz konserde, koroyu her zamanki gibi şefimiz Erdinç Çelikkol yönetti. Uzun süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz dernekte başkan Vehbi Hopalı`nın heyecanı bizlere de yansıdı. Yoğun katılım ve güzel eleştiriler bizlere güç verdi. Eğitim sezonumuzun ilk konserinde tüm Kocaelililer`le birlikte olmaktan gurur duyduk.  Katılan herkese teşekkürler.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ