KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Emek Dayanışma İ.Ö.O. oyuncaklarını paylaştı
Emek Dayanışma İ.Ö.O. oyuncaklarını paylaştı
Eğitim
12 Aralık 2011 Pazartesi 17:02
  • 3624
  • 0

Emek Dayanışma İ.Ö.O. oyuncaklarını paylaştı

Emek Dayanışma İlköğretim Okulu öğrencileri, ‘Van’daki Kardeşimle Oyuncağımı Paylaşıyorum’ isimli yardım kampanyasında toplanan 12 koli oyuncak ve kırtasiyeyi deprem bölgesi Van’a gönderdi

Eğitim Dünyası olarak sürekli haberlerini yayınladığımız okullarda Van depremi için yapılan kampanyalara bir yenisi daha eklendi. İzmit Emek Dayanışma İlköğretim Okulu, başlattığı kampanya ile topladığı 12 koli oyuncak ve kırtasiyeyi bölgeye gönderdi. Sınıf öğretmeni Ömer Baran Ergenç başkanlığında düzenlenen ‘Van`daki Kardeşimle Oyuncağımı Paylaşıyorum` adlı kampanyada öğrenciler Van`daki kardeşleri için oyuncak ve kırtasiye malzemeleri topladı. Hazırlanan koliler Van Tur ve Van Seyahat aracılığıyla ücretsiz olarak deprem bölgesine gönderildi.
 

ONLARI ÇOK İYİ ANLIYORUZ
Toplanan malzemeler Van ve Erciş`te bulunan depremzede çocuklara dağıtılacak. Okul müdürü Abdullah Ünüvar kampanya ile ilgili bilgi vererek, “Depremi biz de yaşadık. Bir eğitimci olarak yaşanan zorlukları yakından biliyor ve oradaki meslekdaşlarımızın neler çektiğini tahmin edebiliyoruz. Okulumuz olarak onlara destek olmak istedik. Şehit olan öğretmenlerimizi saygıyla anıyoruz, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza da rahmet diliyoruz. Kampanyada emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve velilerime teşekkür ederim” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ