KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Erkul Bahar Koleji’nde beyaz bayrak sevinci
Erkul Bahar Koleji’nde beyaz bayrak sevinci
Eğitim
01 Aralık 2012 Cumartesi 12:32
  • 1138
  • 0

Erkul Bahar Koleji’nde beyaz bayrak sevinci

‘Temiz Okul Sağlıklı Okul’ proje çerçevesinde Körfez Özel Erkul Bahar İlk ve Ortaokulu’da beyaz bayrak aldı

Milli Eğitim Bakanlığı`nın Sağlık Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü ‘Temiz Okul Sağlıklı Okul` proje çalışması çerçevesinde, beyaz bayrak almaya hak kazanan Özel Erkul Bahar İlk ve Ortaokulu, okul konferans salonunda düzenlenen törenle bayrağı teslim aldı. Beyaz bayrak almak için başvuran okullar Sağlık Bakanlığı personelince denetleniyor ve bayrağı almaya hak kazanmak için 100 puan üzerinden en az 90 puan alınması gerekiyor.

 
YOĞUN KATILIM
Körfez Erkul Bahar Koleji`nde düzenlenen törene; Körfez Kaymakamı Mahmut Şirinoğlu, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Erkul Eğitim Kurumları Genel Müdürü Rıdvan Adaş, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hurşit Ekinci, Körfez İlçe Sağlık Müdürü Arzu Aşı, Körfez Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Semra Koşumcu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
TEMİZ MEDENİYET
‘Temiz bir medeniyetin insanlarıyız` diyen okul müdürü Sinan Aydın “Kültürümüzde vefat eden bir insanı bile defnetmeden önce tertemiz yıkıyorlar. Ölüsüne bile bu kadar temiz bakan bir toplumun evlatlarının, beden ve mekân temizliğine duyarsız kalması, çevreyi kirletmesi asla kabul edilemez. Çocuklarımız sayesinde kazandığımız bu bayrağı yine çocuklarımızın gayretleriyle yıllarca sahipleneceğiz” dedi.
 
TEMİZLİK BİLİNCİ
Körfez`de okulların yaşanabilecek sağlıklı ortamlar olmaya başladığını ifade eden Yunus Pehlivan “Okullardaki bu istikrarlı temizlik ve sağlık göstergesi beyaz bayrak, bu bayrağı henüz almayan okullara da örnek olmalı. Temizlik, sağlığın en önemli parçasıdır” dedi. Tören sonunda beyaz bayrağı Rıdvan Adaş, kaymakam Mahmut Şirinoğlu`ndan aldı. Tören öğrencilerin sunduğu ‘temizlik bilinci` temalı skeçle sona erdi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ