KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Eski müdürlerini ziyaret ettiler!
Eski müdürlerini ziyaret ettiler!
Eğitim
09 Ekim 2012 Salı 09:05
  • 808
  • 0

Eski müdürlerini ziyaret ettiler!

İzmit Mimar Sinan İ.O.’nda 6 yıl müdürlük yapan İsmail Yılmaz, son müdür atamalarında İzmit Ulusal Egemenlik İ.O. müdürlüğüne atanmıştı.
Yeni sistemde ortaokul olarak hizmete devam eden Ulusal Egemenlik Ortaokulu Müdürü İsmail Yılmaz`ı, şu andaki Mimar Sinan İlkokulu Müdürü Ali Şükrü Günaydın ve müdür yardımcıları Çağrı Yüksel Bağcı ve Ozan Baş makamında ziyaret etti. Yeni görevinde başarılar dileyen yöneticilerin bu ziyaretine İsmail Yılmaz da çok memnun oldu ve meslektaşlarına teşekkür etti.
 
 
 

Üç öğretmen Hızırreis`e veda etti...

4+4+4 sisteminde hem ilkokul, hem ortaokula dönüşen İzmit Hızırreis İ.O.`ndan bu yıl iki öğretmen emekli oldu. Okulun sınıf öğretmenlerinden 37 yıllık eğitimci Hülya Aydın ve 27 yıllık eğitimci Zöhre Bayram emekliye ayrıldı. Zöhre öğretmenimizin emekliye ayrılmasında sağlık nedenlerinin etken olduğu öğrenildi. Okuldan bu yıl bir öğretmen de ayrıldı. Okulun bilgisayar öğretmeni Seyhan Akgün yeni eğitim yılında Sabancı  ATML`inde görev yapacak. Bizler de emekli olan öğretmenlerimizi kutluyor, Seyhan öğretmene de yeni görev yerinde başarılar diliyoruz.
 
 
 

Siteler ne zaman güncellenecek?

Teknolojinin oldukça geliştiği günümüzde her nedense daha önce yazdığım gibi, milli eğitim kurumlarının geçen yıl son kez dizayn edilen yeni internet siteleri, artık bakanlıkla aynı örnekte izleniyor. Ancak bakanlığa bağlı izlenen sitelerde il ve ilçe milli eğitim kurumlarının internetlerinin güncellenmesi gerekiyor. Bir veya iki ilçe milli eğitimin dışında İl Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere birçok milli eğitim sitesi hala okulların açıldığı ilk gün haberleri ve resimleriyle duruyor. Ayrıca kendilerinin milli eğitim bakanlığı sitesinden izlediklerini söyleyen bakanlık genelgelerini bizler, il ve ilçe milli eğitim sitelerinde de görmek istiyoruz. Her an değişen atamalar, taşımalı eğitim, okulların onarım ve fiziki yapılarıyla ilgili istatistiklerin güncellenmesini istiyoruz. Demokrasilerde şeffaf yönetimlerin halka her zaman fayda getireceğini unutmamak gerekir!
 
 

TÜRKİYE 

Kurban Bayramı tatili 10 gün olabilir!

Bu yıl 25 Ekim Perşembe günü başlayacak Kurban Bayramı`nın,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`yla birleşmesi sonucunda tatilin 10 güne çıkarılması konusunda bakanlık çalışma yapıyor. 22- 23-24-30-31 Ekim tarihlerinin de tatil kapsamına alınması konusunda bakanlığın çalışma yaptığı söyleniyor. Her ne kadar Kültür Bakanı Ertuğrul Günay tatil olmayacağını açıklasa da tüm çalışanların gözü kulağı bakanalr Kurulu`nda...                                      
 
 

Okullara E-DENETİM geliyor!

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü`nün hazırladığı bir projenin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da kullanılması gündemde. “ E-Denetim Projesi” adı altında yapılan çalışma, ‘ Eğitim-Öğretim Yılı Yenilikçi Ödülleri Yarışması`nda 6 dalda ödüle layık görülen projeyi; bakan Dinçer de çok beğendi ve tüm Türkiye genelinde uygulanabileceğini belirtti.
 
 
 

Bakan  Dinçer`den kuş benzetmesi

Başlığıma inanmadınız değil mi? Evet maalesef doğru. Bir bakan bunu da yaptı! Bakan Dinçer ataması yapılamayan bir grup öğretmenler görüşme sırasında öylesine laflar etmiş ki, bunun üzerine öğretmenler eylem yapmaya karar vermiş! İşte görüşmede yaşananlar: Bakan (yanında ki Adana milletvekiline dönerek) “Ben öğretmen olmak isteyenleri Eminönü  Camii`sinin önünde bekleyen güvercinlere benzetiyorum; bekliyorlar ki biri önlerine yem atsınlar. Allahtan çocuklarım memur olmadılar!” Bir Milli Eğitim Bakanı kendi öğretmenini bu şekilde aşağılayabilir mi? Şaka gibi…
Ancak atanamayan öğretmenler kendisine şu cevabı veriyor: “Sayın bakan haklısınızdır, öğretmenler güvercin misali bekliyorlar; ama bu öğretmenlerin değil yıllardır onların meslek hayatını gasp eden onların ailelerini, geleceklerini hatta doğmamış çocuklarını ellerinden alan siz politikacıların sucudur. Bir an önce ücretli öğretmenlik denen ortaçağ uygulamasına son verilmeli ve acil bir şekilde öğretmen ataması gerçekleştirilmelidir.  Kısa bir süre içerisinde üye sayısı 40 bini aşan  ŞUBATÇILAR grubu olarak ‘İstanbul – Eminönü  Camii`sinin önünde diplomalarımızı yakma ve güvercin uçurma!` eylemi gerçekleştireceğiz. Tüm meslektaşlarımızı ve bütün duyarlı kamuouyunu eylemimize çağırıyoruz.” diyorlar.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ