KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Final Dergisi Dershanesi öğretmensiz sınav yapıyor
Final Dergisi Dershanesi öğretmensiz sınav yapıyor
Eğitim
12 Aralık 2012 Çarşamba 10:45
  • 1567
  • 0

Final Dergisi Dershanesi öğretmensiz sınav yapıyor

Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Temsilcisi ve İzmit Bölge Sorumlusu Celalettin Gür, öğretmensiz yaptıkları deneme sınavlarıyla öğrencilere özgüven aşılamaya çalıştığını açıkladı

Final Dergisi Dershanesi İstiklal Şubesi, geçen yıl 8. sınıf ve girdikleri SBS`de Anadolu liselerini kazanıp bu yıl 9. sınıfa giden öğrencileri ile önceki gün yaptıkları toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Temsilcisi ve İzmit Bölge Sorumlusu Celalettin Gür, Final Dergisi Dershanesi İstiklal Şubesi Müdürü Hasan Işıktekiner, dershane eğitim koordinatörü Kemal Aslan, rehberlik öğretmenleri, öğrenciler ve veliler yer aldı.

 
9. SINIF ÖNEMLİ
İki hafta boyunca devam edecek toplantının ilkine, İzmit Atılım Anadolu Lisesi ve Yahya Kaptan Anadolu Lisesi`nde 42 öğrenci katıldı. 9. sınıfın üniversite kazanmadaki öneminin konuşulduğu toplantıda ilk konuşmayı Final Dergisi Dershanesi İstiklal Şubesi Müdürü Hasan Işıktekiner yaptı. Işıktekiner, öğrencilere ve velililere, üniversite sınavında 9. sınıfa, yüzde 90 oranında önem verildiğini açıkladı.
 
ÖĞRETMENSİZ SINAV
Final Dergisi Dershaneleri Yönetim Temsilcisi ve İzmit Bölge Sorumlusu Celalettin Gür ise amaçlarının en iyi şekilde geleceğe bireyler yetiştirmek olduğunu belirtti. Gür, projelerinden bahsederek, öğretmensiz sınavlarla öğrencilere özgüveni aşılamaya çalıştığını açıkladı. Gür, “Bizler sizlere yol göstereceğiz. Eğer bilişim çağındaysak herkes taşın altına elini sokmak zorunda” diyerek eğitimin öneminden söz etti. Konuşmalar sonrasında katılan öğrencilere, kalem seti hediye edildi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ