KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Gebze Pelitli Halil Çelik ek binaya kavuşuyor
Gebze Pelitli Halil Çelik ek binaya kavuşuyor
Eğitim
08 Aralık 2011 Perşembe 17:13
  • 1964
  • 0

Gebze Pelitli Halil Çelik ek binaya kavuşuyor

Gebze Pelitli Halil Çelik İlköğretim Okulu, okulun ismini taşıyan Halil Çelik’in oğlu Battal Çelik’in yardımlarıyla ek binaya kavuşuyor

Kocaeli Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü`nce yürütülen  ‘Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası` çerçevesinde Gebze Pelitli Halil Çelik İlköğretim Okulu, ek binaya kavuşuyor. Bina ve derslik sayısı yetersiz olduğu için sağlıklı eğitim verilmeyen okul için yetkililer kolları sıvadı. Okulun ismini taşıdığı Halil Çelik`in oğlu Battal Çelik, ek binanın yapımını üstlendi. Alüminyum Metal Makine Kimya Sanayi Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Çelik`in yardımıyla yapılacak olan ek binanın protokol töreni Valilik 100. Yıl toplantı Salonu`nda gerçekleşti. Yeni ek bina, 4 bin142 metrekare olacak.


DERSLİK AÇIĞI KAPATILACAK
16 derslik, 2 anasınıfı, 1 adet çok amaçlı salon, 2 adet laboratuvar, kantin ve sığınaktan meydana gelecek olan binanın maliyeti 1 milyon 500 bin TL. Ek bina, 2012 yılının eylül ayına yetiştirilmesi planlanıyor. 8 derslik sayısının ek bina ile 24`e çıkacağını ve öğrenci kapasitesinin 350`ye çıkacağını söyleyen Kocaeli valisi Ercan Topaca, yeni ek binayla ikili eğitim sisteminin tam gün olacağını söyledi. Topaca, “Bu imzaladığımız 20. protokol. Derslik açığının kapatılması konusunda hayırsever vatandaşlarımız iyi yatırımlar yapıyor” dedi.


HATIRA FOTOĞRAFI
Vali Topaca, “Hedefimiz 2014 yılı sonuna kadar 30 kişilik derslik kapasitesini Kocaeli ortalamasında tutturmak” diye konuştu. Konuşmanın ardından hayırsever Battal Çelik`e altın kaplama bir vazo hediye ederek, proje sözleşmesi imzalandı. Gebze Pelitli Halil Çelik İlköğretim Okulu 8-A sınıfı öğrencisi Ezgi Bakkaç ve 8-B sınıfı öğrencisi Batuhan Doğan, vali Topaca`ya çiçek takdim etti. Tören bitiminde Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Gebze Milli Eğitim Müdürü İlyas Kırkali, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, okul müdürü Recai Sırtbaşı ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ