KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Geleceğin iletişimcileri bu okulda yetişiyor
Geleceğin iletişimcileri bu okulda yetişiyor
Eğitim
22 Aralık 2010 Çarşamba 16:33
  • 2031
  • 1

Geleceğin iletişimcileri bu okulda yetişiyor

Donanımlı yapısıyla dikkat çeken Kartepe Yıldız Entegre Anadolu İletişim Meslek ve Ticaret Meslek Lisesi, geleceğin iletişimcilerini yetişiyor

Kartepe`nin en yeni okullarından olan Yıldız Entegre Anadolu İletişim ve Ticaret Meslek Lisesi`nde geleceğin iletişimcileri yetişiyor. Yüzde yüz eğitime destek programı çerçevesinde hayırsever iş adamı Fehmi Yıldız tarafından yaptırılan okulda 800 genç iletişimci adayı öğrenim görüyor. Modern bir yapıda olan okulda 30 derslik ve atölye bulunuyor. 42 öğretmenin görev yaptığı okulda iki alanda eğitim veriliyor. Anadolu İletişim Meslek bölümünde radyo-televizyon, halkla ilişkiler ve gazetecilik dersleri, Ticaret Meslek Lisesi bölümünde ise, bilişim teknolojileri ve büro yönetimi ve sekreterliği dersleri yer alıyor. Şu anda okulda 30 gazetecilik, 30 radyo ve televizyon, 270 halkla ilişkiler bölümü öğrencisi bulunuyor.
 

PANSİYON VE SPOR SALONU
İlimizde iki tane olan iletişim lisesi, ilk olarak Darıca Deniz Yıldızları`nda açıldı. Ancak tüm birimlerin yer aldığı ve tam teşekküllü okul olarak Kartepe Yıldız Entegre Anadolu İletişim ve Ticaret Meslek Lisesi gösteriliyor. Okulda dersliklerin yanı sıra 2 bilgisayar, 1 gazetecilik tasarım atölyesi de bulunuyor. Her ilçeden, hatta her bölgenin dört bir yanından gelen öğrencileri de ağırlayan okul, 350 kişilik modern bir pansiyona da sahip. Okulda ayrıca 1 fizik laboratuarı, 105 kişilik konferans salonu, 1 kütüphane, 1 kantin de var.  Spor salonunun da temeli atılan okul, nöbetçi sisteminin yanı sıra, 16 kamera ve modern alarm sistemiyle de korunuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ