KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Gören Eller Sınıfı ilk mezunlarını verdi
Gören Eller Sınıfı  ilk mezunlarını verdi
Eğitim
21 Kasım 2012 Çarşamba 08:40
  • 904
  • 0

Gören Eller Sınıfı ilk mezunlarını verdi

İzmit’in ilk ve tek görme engelli sınıfı olan Şehit Selçuk Gökdağ Gören Eller Sınıfı, ilk mezunlarını verdi. İlkokul eğitimi verilen özel eğitim sınıfından bu yıl 3 öğrenci mezun oldu

İlimizde görme engelli çocuklarımıza sadece sınıf eğitimi veren iki okul var. 4 yıl öncesine kadar sınıf olarak da herhangi bir çalışma yapılmamış, bu öğrenciler bakanlık bünyesinde açılan ve ücretsiz eğitim verilen özel kurumlara devam etmişti. Ancak bu kurumların sertifika dışında diploma vermemesi sorun yaratıyordu. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli`nin ilimize geldiği yıl yaptığı özel bir çalışmayla ilimizde görme engelli öğrencilere eğitim veren 2 sınıf açtı. Tek şubelik olan bu sınıflardan biri İzmit Şehit Selçuk Gökdağ İlk ve Ortaokulunda, diğeri ise Gebze Barış İlkokulu`nda açılmıştı.

 
“OKUL İSTİYORUZ”
Farklı sınıfların aynı sınıfta birleştirilmesiyle eğitim verilen derslikte, breille alfabesi ve zilli araçlar eşliğinde eğitim veriliyor. Dersleri kadar sosyal alanlarda da başarılı olan öğrencilerin performansları dikkat çekiyor. İlimizde 4 yıl önce açılan sınıftan 3 öğrenci mezun olarak ortaokullu oldu. İzmit Şehit Selçuk Gökdağ Gören Eller Sınıfı`na devam eden 7 öğrenciden Bengisu Aksoy, Uğur Yılmaz ve Furkan Can Çeper yeni sınıflarında çok mutlular. Ancak sınıf velileri yetkilerden bir okul yapılmasını istiyor. Mezuniyetten duyduğu mutluluğu belirten okul müdürü Sabahat Ulucutsoy, çalışmalara hızla devam edildiğini belirterek katkı sunan öğretmen ve velilerine teşekkür etti.                 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ