KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Dedesiyle babaannesinin nikahına şahit oldu
Dedesiyle babaannesinin nikahına şahit oldu
Güncel
10 Nisan 2010 Cumartesi 13:34
  • 1350
  • 0

Dedesiyle babaannesinin nikahına şahit oldu

Minik Melek, 9 yıl sonra tekrar evlenen dedesi Fehmi Acar ile babaanesi Nurten Özkalay’ın nikahlarına şahit oldu

İzmit Belediyesi`nin geleneksel toplu nikah etkinliği bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Bu yıl 50 çiftin resmi nikah akdinin gerçekleştiği törenlerde bir de ilk yaşandı. Törende 6 yaşındaki Melek, dedesi ile babaannesinin nikahında bulunarak ender şanslı çocuklardan birisi oldu. İzmit Belediyesi ile İzmit Kaymakamlığı`nın Yunus Emre Kültür Merkezi`nde organize ettiği toplu nikah etkinliğine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, belediye meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 

NİKAHI DOĞAN KIYDI
Toplu nikaha damgasını vuran olay ise Roman Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Fehmi Acar`ın nikahı oldu. Eski eşi Nurten hanımla 9 yıllık bir ayrılığın ardından yeniden nikah masasına oturan Fehmi bey, 3 çocuğu ve torunu Melek`le birlikte en anlamlı imzasını attı. Fehmi Acar (50) ile Nurten Özkalay (48) çiftinin nikahını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan kıyarken şahitlikleri İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, belediye başkan yardımcısı Ayhan Acar ve Topçular Mahallesi Muhtarı Nazhanım Yazar yaptı. Bayan muhtar nikahın ardından evlilik cüzdanını gelin hanıma vererek onu iyi korumasını istedi.
 

ANNESİNİN NİKAHINDA
Doğan ikinci kez toplu nikah töreni düzenlediklerini belirterek; “Günümüzde halen evliliklerini resmi kayıt altına almamış çiftler var. Hem kendileri hem de çocukları yasaların kendilerine aile olarak tanıdığı imkanlardan yoksun kalıyorlar. Bu sosyal yaranın giderilmesi için her yıl evliliklerini resmileştirmemiş çiftleri bularak onları medeni kanunun çatısı altında toplamayı sürdüreceğiz” dedi. Etkinlikte bazı gelinler sade bir kıyafeti tercih ederken, kimileri de bu mutluluklarını gelinlik giyerek gösterdi.  Cemile Tanaç ve Serdem Kıvrak çifti de 3 yaşındaki kızlarıyla nikah masasına gelirken gelinlik giyen annesinin kucağındaki Filiz de en az anne ve babası kadar heyecanlıydı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ