KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
İki okul bir arada!
İki okul bir arada!
Eğitim
05 Aralık 2012 Çarşamba 08:36
  • 1289
  • 1

İki okul bir arada!

Yıkılan okul binasının yerine yapılacak olan yeni binanın inşaatı devam eden Gölcük Kavaklı İlkokulu, bu yıl Barbaros Hayrettin AL’nin binasında eğitim veriyor. Okulun anasınıfı öğrencileri de çevredeki okullara dağıtıldı

İlimizde 2 farklı okulun aynı binada eğitim alması geçen yıl kadar dikkat çekmiyor. Çünkü bu yıl uygulamaya konulan 4+4+4 eğitim sisteminde zaten birçok binada bu tür eğitim veriliyor. Sistem gereği ayrışan birçok okulda sabah ortaokul, öğleden sonra da ilkokul olarak eğitim veriliyor. Bazı okullarda ise giriş-çıkışları ayrı olmak koşuluyla, ilk ve ortaokullar aynı binada eğitim görüyor. Bu yıl ilkokula dönüşen eski binası yıkılan Gölcük Kavaklı İlkokulu`nun yeni bina inşaatı devam ediyor. Okul bu süreçte Barbaros Hayrettin AL`ye taşındı. 2 okul aynı binada eğitim veriyor. Okulda Barbaros Hayrettin`in 467 öğrencisi, Kavaklı`nın ise 432 öğrencisi aynı anda eğitim alıyor.

 
ANADOLU LİSESİ`NE DÖNÜŞTÜ  
Daha önce genel lise konumunda olan Barbaros Hayrettin Lisesi, bu yıl Anadolu Lisesi`ne dönüşmüştü. Okula bu yıl 137 anadolu lisesi öğrencisi SBS puanına göre kayıt oldu. Barbaros`ta 31, Kavaklı`da 18 öğretmen görev yapıyor. Zeki Kalaç müdürlüğündeki anadolu lisesinde Fahri Kuş ve Meltem Yılmaz müdür yardımcılıklarını yaparken, Kavaklı İ.O`nda ise Sabri Karakol yönetiminde müdür yardımcılığını Ertuğrul Baş yapıyor. İnşaatına temmuz ayında başlanan Kavaklı İ.O`nun yeni binasının 2013 mayısında teslim edilmesi bekleniyor. Fiziki koşulları uygun olan okulda tek sorun, ilkokul ve lise düzeyinde farklı ders saatlerinde ayrı ayrı çalan ders zilleri. Kavaklı İ.O`nun 70 kadar anasınıfı öğrencisi de  geçici olarak çevredeki okullara dağıtıldı.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ