KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
İlimize 2 OÇEM daha açılacak
İlimize 2 OÇEM daha açılacak
Eğitim
29 Aralık 2011 Perşembe 08:56
  • 930
  • 1

İlimize 2 OÇEM daha açılacak

İlimizde otistik çocukların eğitim aldığı OÇEM’ler nihayet okula dönüşüyor. Valiliğin bu konuda yaptığı çalışmaların sonuna gelindi. Görüşmeler olumlu sonuç verirse, ilimizde daha önce 3 olan OÇEM sayısı 5’e çıkacak

İlimizde otistik çocuklara hizmet veren eğitim merkezlerine iki tane daha ekleniyor. Daha önce 3 yerde olan okul sayısı, yeni açılacak kurumlarla birlikte 5`e çıkacak. Açılacak olan kurumların biri Derince`de, diğeri ise İzmit`te bulunacak. İlimizde daha önce Gebze, Gölcük ve İzmit Nuh Çimento İş Okulu`nun 8 dersliğinde verilen eğitimin öğrenci talebi yüzünden yetersiz geldiği biliniyordu. Yeni kurumlarla ilgili girişimler sonuç verirse, bu kurumdaki öğrencilerin eğitimi bir süre daha devam edecek. OÇEM adı altında otistik çocuklara eğitim veren kurumların ilki, eski Derince Öğretmenevi binasında açılacak.

 

 

VALİLİK GİRİŞİMDE BULUNDU
Bu konuda valilik tarafından Shell firmasına yazı yazıldı. İki katlı büyük bir yapıya sahip olan kurumun 12-13 derslikten oluşacağı, bodrum katının kullanılmayacağı öğrenildi. 2`inci OÇEM`in de İzmit`de bulunan Vinsan Tesisleri`nin içinde açılması düşünülüyor. 23 derslikten oluşacak olan kurumla ilgili Büyükşehir Belediyesi`nin cevabı bekleniyor. Vali Ercan Topaca konuyla ilgili, her iki kurumla ilgili kesin sonuç elde edilmediğini ancak girişimlerin devam ettiğini belirtti. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu daha önce bu gruba giren özel çocuklar için hizmet veren KOÇDER`e de Vinsan`da yer tahsis etmişti.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ