KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
İlk Tercih Anaokulu’nda bir ilk uygulanıyor
İlk Tercih Anaokulu’nda  bir  ilk  uygulanıyor
Eğitim
16 Eylül 2009 Çarşamba 11:54
  • 2133
  • 2

İlk Tercih Anaokulu’nda bir ilk uygulanıyor

İlimizde SHÇEK’e bağlı açılan özel çocuk kreş ve kulüplerine bir yenisi daha eklendi. Yeni binasında hizmet veren Özel İlk Tercih Çocuk Evi ve Çocuk Kulübü’nde, çocuklara özel gece bakımı da yapılıyor

İlimizde SHÇEK'e bağlı hizmet veren özel kurumlara bir yenisi daha eklendi. Daha önce Yenişehir Mahallesi'nde, Keskinler'in yanında hizmet veren Özel İlk Tercih Çocuk Evi ve Çocuk Klübü, Konak Hastanesi'nin yanındaki yeni binasına taşındı. Oldukça modern ve şık bir fiziki yapıya sahip olan eğitim kurumunun resmi açılışı bayramdan sonra yapılacak. İki ayrı binada hizmet veren kurumda kreş bölümünde 0-6 yaş grubu, kulüp bölümünde ise, 7-14 yaş grubu eğitim alıyor. Kurum, serbest meslek sahibi Mustafa Türksoy, edebiyat öğretmeni Meryem Kal, kardeşi Tuğba Kal ve halk oyunları eğitmeni Meral Yıldız isimli dört ortak  tarafından kuruldu.

GECE BAKIMI DA VAR

Alanında uzman öğretmenlerle çalışan kurum, “Oyna, öğren, bizimle büyü' sloganıyla yola çıktı. Programlarını  “Her çocukla yeni bir dünya doğar, her eğitimle yeni bir dünya kurulur' hedefiyle hazırlayan kurumda  ilimiz adına bir ilk de uygulanıyor. Özellikle çalışan ailelere yönelik olan bu yöntemde, çocukların günlük ve haftalık özel gece bakımları da yapılıyor. Öğrencilerin temel ihtiyaçları dışında, 4 öğün yemek servisi, müzik, resim ve spor alanında da eğitim veriliyor. Kreşte ayrıca aylık sağlık taraması, psikolog eğitimi, yılda iki kez diş sağlığı kontrolü yapılıyor ve  ailelere çeşitli konularda seminerler de veriliyor.

İDEAL ETÜT SINIFLARI

Çocuk kreşinin yanında yer alan ikinci bina, Çocuk Kulübü olarak hizmt veriyor.  Burada 8-10 kişilik sınıflarda, 7-14 yaş grubu çocuklara eğitim veriliyor. Binada öğrencilerin, derslerinin dışında etkinlik yapabilecekleri her şey düşünülmüş. Kulüpte öğrencilerin sosyal yaşamına yönelik bireysel etkinliklerin yer aldığı sinema, konferans, tiyatro salonu ve piyano odası gibi bölümlerde, modern dans, tiyatro, drama, halk oyunları, İngilizce, satranç, açık kapalı oyun alanı, yüzme, basketbol, voleybol, resim, müzik, piyano, bilgisayar eğitimi de veriliyor. Kurum hakkında daha geniş bilgi almak için, 0262 311 16 22 ve 311 76 76 no'lu telefon ve www.ilktercih.com.tr adresine başvurabilirsiniz. 
Gülümser AYHAN
 


Twitter
Twitter

KENT REHBERİ