KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
İspirli Moskova’ya gitti
İspirli Moskova’ya gitti
Eğitim
30 Kasım 2010 Salı 09:21
  • 1359
  • 0

İspirli Moskova’ya gitti

Ülkemizde 40 belediyenin üyesi olduğu Yerel-Sen, her yıl olduğu gibi bu yıl da yurt dışı gezisi yapıyor.

İçinde Kocaeli ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi`nin de yer aldığı sendika çalışanları bu yıl yaptıkları inceleme gezisine, valinin talimatıyla İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli`yi de aldı. ‘Eğitim ve İnceleme` adı altında yapılan inceleme gezisi 1 hafta sürecek. İspirli`nin yerine müdür yardımcısı Muhlis Öztürk vekalet edecek. Grupta İspirli ile birlikte vali yardımcısı Ali Sözen de yer alacak. Yapılan geziden bakalım bu yıl ne gibi sonuçlar çıkacak?
 

Bugün Dünya AIDS Günü

Her yıl 1 Aralık ve takibindeki hafta, Dünya AIDS günü ve  hastalığın işlendiği bir hafta olarak anılıyor. Dünya için giderek önemli bir tehlikeye dönüşen ve 22. yüzyılla birlikte Afrika başta olmak üzere geri kalmış ülkelerde ortalama yaşam süresinin 30 yaşın altına düşebilmesi tehdidinden olsa gerek ülkemizde de konu ilk kez ciddiyetle ele alındı. AIDS 1980`li yıllarda ortaya çıktı. Kan yoluyla geçen hastalığın günümüzde sınırlı tedavisi var. Dünyada ölüm nedenlerinde ilk 10 sıranın içinde olan hastalıkla ilgili uzmanlar “Terörden beter” ifadesini kullanmaktan çekinmiyor. Halen dünyada 40 milyon kişinin HIV (+) olduğu ve yüzde 95`inin gelişmekte olan ülkelerden kaynaklandığı tahmin ediliyor.

 

İlköğretim birinci sınıf öğretmenlerine seminer

Bugün sağlık konusunda çok önemli bir gün. 1 Aralık Dünya AIDS Günü... Bu hastalıkla ilgili bugün birçok yerde  seminer verilecek. Ancak bugün ilköğretim birinci sınıf öğretmenlerine farklı ama bir o kadar da önemli bir sağlık konusu daha anlatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı`nın Sağlık Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü program çerçevesinde, çocuklarımıza küçük yaştan itibaren davranış olarak kazandırmaya çalıştığımız ‘Ağız ve Diş Sağlığı` konusunda bilgilendirma yapılcak. İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü bugün bu konuda saat 15.00`te Yürüyüş Yolu üzerindeki Seka Semt Polikliniği`nde ilk seminerini verecek. Seminere ilköğretim okullarının birinci sınıf öğretmenleri ve programdan sorumlu okul müdürü veya yardımcısı katılacak.

 

Filiz öğretmenin fotoğraf aşkı

İzmit Şehit Ümit Balkan İlköğretim Okulu, yeni bir okul olmasına rağmen, eğitimde başarıyı arttırdığı için önem kazanan sosyal etkinliklerde büyük aşama kaydetti. Okul müdürü Serkan Yazar ve okul öğretmenleri, bugüne kadar kadar birçok projede adını duyurdu. Okul, 24 Kasım haftasında da Real Alışveriş Merkezi`nde açılan öğretmen eserlerinden oluşan ‘Görsel Sanatlar Sergisi`nde de yer aldı. Okulun beden eğitimi öğretmeni Filiz Yalnızça tarafından çekilmiş olan fotoğraflar sergide büyük ilgi çekti. Sergiyi gezenler tarafından oldukça beğenilen fotoğrafları nedeniyle  Yalnızça`yı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.
 

Öğretmen ve öğrenciler okul bahçesini tabloya çevirdi

İzmit Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu`nun Müdürü Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy, öğretmen ve öğrencilerle elele vererek okul bahçesine farklı bir estetik kazandırdı. Okulda geçtiğimiz yıl öğretmen ve öğrenciler hep birlikte bahçe duvarlarını boyamış ve duvarlara çeşitli desenler çizmişti. Öğretmen ve öğrenciler, bu yılın başında da bahçede bulunan bankları ve spor sahasındaki bazı belirleyici alanları boyadı. Ders zili açldığında bahçeyi dolduran öğrencilerle birlikte daha da güzelleşen bahçe, öğrenciler olmadığında da adeta bir tabloyu andırıyor. Öğretmen ve öğrencileri bu örnek çalışmasından dolayı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ