KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İspirli, SBS’de düğmeye bastı!
İspirli, SBS’de düğmeye bastı!
Eğitim
15 Aralık 2011 Perşembe 16:17
  • 2877
  • 0

İspirli, SBS’de düğmeye bastı!

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, ilçe milli eğitim ve ilköğretim okulu müdürleriyle SBS ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı. Toplantıda sınavlardaki başarıyı artırmak için yapılacak olan çalışmaların yol haritası çizildi

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, ilimizdeki ilköğretim okul müdürleriyle önemli bir toplantı yaptı. Ağırlıklı olarak seviye belirleme Sınavı (SBS)`nin konuşulduğu toplantıda eğitim-öğretimden sorumlu müdür yardımcısı Yusuf Yıldırım ile ilçe milli eğitim müdürleri de hazır bulundu. İzmit Ahmet Elginkan Mesleki ve Eğitim Merkezi`nde gerçekleştirilen, sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki seans halinde düzenlenen toplantıya çok sayıda yönetici katıldı. Hatırlayacağınız gibi Kocaeli SBS ve LYS`de geçtiğimiz yıl oldukça geriye düşmüş ve başarısız olmuştu.
 

 

 

ATATÜRK`Ü ÖRNEK GÖSTERDİ
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli sinevizyon eşliğinde yaptığı sunumda güçlü olmanın önemine değinerek, “Güçlü olmak mecburiyetindeyiz. Her işte bir hikmet vardır, hikmetsiz bir iş yoktur. Güçlü olmakta da ayrı bir hikmet var. Güçlü olunca ya insanlar sizlerin yanında olur ya da sizinle rakip olmamak için uğraşırlar. Devletler, hükümetler, kurumlar da aynı böyledir. Atatürk`ün istediğini yapmamız gerekiyor. Bizler güçlü olmak, önde olmak ve önder olmak istiyoruz” dedi.  Konuşmasının ardından SBS`de başarılı olmak için neler yapılması gerektiğiyle ilgili yol haritası ortaya konuldu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ