KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İspirli: 4 yıldır zaten asildim!...
İspirli: 4 yıldır zaten asildim!...
Eğitim
15 Kasım 2012 Perşembe 08:49
  • 889
  • 0

İspirli: 4 yıldır zaten asildim!...

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin dün bu sütunlarda yazdığım bir haberinde; ilimizde 4 yıldır vekaleten yaptığı müdürlüğe 9 Kasım tarihli resmi yazıyla asaleten atandığını yazmıştım.

Dün sayın İspirli aradı ve önce sayfamda yer alan tüm eğitim haberlerine ve yazdığım haberlerle kendilerine bu konuda yönlendirdiğim için teşekkür ederek, kendisiyle ilgili konuya açıklık getirdi. İspirli şunları söyledi: “Ben Samsun`daki görevime de 4 yıl önce atandığım ilimize de asaleten geldim. Ancak kısa bir süre önce bakanlıkta kanun hükmünde kararnamelerle çıkan bazı kararlarla 65 il müdürü bakanlığa alınmış, bizlere de şahsıma bağlı bir kadroyla il müdürlüğü verilmişti. Bizler için yeni yönetmelikle düzenlenen bu kararlaryeniden hükme bağlandığı için tarih 9 Kasım`ı gösteriyor. Yoksa ben ilimize de Samsun`daki görevime de asaleten atanmıştım. Onu belirtmek istedim.” 

 
 
 

Eğitim Dünyası`ndan 3 acı kayıp!...

 
Kocaeli eğitim dünyasında bu hafta 3 acı kaybımız var. Kulfallı İlkokulu emekli öğretmenlerinden Halit Özsöyler, İzmit Lisesi'nin emekli İngilizce öğretmeni Ayhan Oruçoğlu  ve benim yıllar önce öğretmenliğe başladığım ilk kurumum olan İstiklal İlkokulu`nun emekli öğretmenlerinden Emel Hocamı kaybettik. İlimiz için üçü de ayrı bir değer, ayrı bir kişilikti. Sevgili öğretmenlerimize Tanrı`dan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm eğitim camiasına başsağlığı diliyorum.
 
 
 

Koridorlarda ders yapmaya son!...

İzmit Yarbay Refik Cesur Okulu`nda öğrenciler yeni yapılan binalarına henüz geçti ama bu konuda en az onlar kadar sevindiğimi buradan belirtmek istiyorum. Bugün yandaki sayfamda da takip ettiğiniz gibi yaptığım bir haber daha ses getirdi ve yavaş işleyen bürokrasi harekete geçti, okula resmi yazı geldi. Bu hafta başı yeni binalarında eğitime başlayan öğrenciler kadar öğretmenler de çok mutlu. Çünkü okula gittiğimde, fotoğrafta gördüğünüz gibi koridorlarda İngilizce etüt yapan öğretmen ve öğrencileri görünce çok üzüldüm. Öğretmen, öğrenci ve velilere tekrar “Yeni binanız hayırlı olsun” diyorum. Zaten kendileri de işlemleri hızlandıran haberimiz için şahsıma ve gazetemize teşekkür etmeyi sağolsunlar ihmal etmediler.
 
 
 

 TÜRKİYE

4+4+4'ün  tuvalet işkencesi!

Milli Eğitim Bakanlığı bir ilke imza atarak, dünyada ilk kez 'tuvalet maratonu' başlattı. 4+4+4 kesintili eğitim sisteminin getirdiği sorunlardan biri de teneffüs süreleri. Yeni sistemle birlikte seçmeli derslerin artırılması, okul giriş çıkış saatlerini etkiledi. Özellikle ikili eğitim yapan okullarda bu durum, öğrencilerin okula erken gelip çok geç çıkıyor. Bu yüzdendir ki teneffüs süresi 5 dakikaya düşürüldü. Durum kurtarmak için bulunan bu çözüm ne yazık ki öğrenciler için eziyete dönüştü. Okulların kalabalıklığı, ve tuvaletlerin kapasitesi 5 dakika sürenin öğrencilere yetmesine olanak verir durumda değil. En kısa zamanda, öğrenciyi, öğretmeni ve veliyi bu sıkıntıdan kurtarmak için bir çözüm üretilmesi gerekiyor.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ