KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
İspirli: Uyuyan güzeli uyandıracağız
İspirli: Uyuyan güzeli uyandıracağız
Eğitim
25 Eylül 2009 Cuma 09:49
  • 759
  • 1

İspirli: Uyuyan güzeli uyandıracağız

Yeni eğitim yılının ilk ziyaretini İzmit 7. Boru İ.Ö.O.’na yapan İspirli, ilimizin sınav başarısıyla ilgili 'Kocaeli uyuyan bir dev. Uyuyan bu güzeli uyandıracağız' dedi

2009-2010 Eğitim yılı dün başladı. Geçtiğimiz hafta ilköğretim birinci sınıf ve okul öncesi okula başlayan öğrencilere dün de ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrenciler dahil oldu. Dün, il çapında resmi tören yapılmazken, tüm okullar kendi bünyesinde İlköğretim Haftası`nı kutladı. Okula velileriyle gelen öğrenciler, okul bahçelerini renklendirdi. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, her zaman olduğu gibi dün de yeni eğitim yılını merkez ve köy okullarında geçirdi. Gün boyu makamına oturmayan İspirli, ilk ziyaretini İzmit 7. Boru İ.Ö.O.`na yaptı. İspirli okullarda, öğrencilerin sevgi gösterisiyle karşılandı.

OKUL NÖBETÇİSİNE KENDİNİ TANITTI

İspirli`nin ilk gün ziyaretlerine İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar ve şube müdürü İbrahim Okutan da katıldı. İlimize geldiği günden itibaren okullarla ilgili birçok önlem alan İspirli`nin önem verdiği konuların başında okullardaki güvenlik geliyor. İspirli ziyaret ettiği okullarda bu konuya çok dikkat ediyor ve örnek bir tavırla nöbetçiye kim olduğunu belirtiyor ve nöbet defterini imzalıyor. İspirli dün ilk ziyaretini yaptı. İzmit 7. Boru İ.Ö.O.`da da okulun ilk nöbetini tutan Sena Uysal; İspirli`ye kim olduğunu sordu ve imza attırdı. Bu hareket İspirli`nin çok hoşuna gitti.

UYUYAN GÜZELİ UYANDIRACAĞIZ

İspirli, 7. Boru İ.Ö.O.`nda okul müdürü Kemal Demirci, müdür yardımcıları Zeki Zengin, Ramazan Boztaş ve okul aile birliği başkanı Fatma Altıntaş tarafından karşılandı. Öğrencilerle sıcak sohbetler yapan İspirli, daha sonra öğretmenler odasına geçerek, yeni eğitim yılını kutladı.  İspirli yaptığı konuşmada, kendi projesi olan Gelecek İçin Elele ve Okul Karneleri hakkında bilgi verdi ve özellikle kitap okumanın önemini anlattı. Okulun hasta olan ve evinde tedavi gören Türkçe öğretmeni Esra Güvenli`ye de evinde ziyaret sözü veren İspirli, “Geçmiş olsun' dileklerinde bulundu. İspirli SBS`de ilimize 40 ve 50`nci sıraların yakışmadığını ve adeta uyuyan bir dev olan Kocaeli`nin artık uyanması gerektiğini belirtti ve “Uyuyan güzeli hep birlikte uyandıracağız' dedi.

TAVİZ YOK

İspirli yapılan bu çalışmaların gerek ilçe müdürleri tarafından gerekse ilköğretim müfettişleri tarafında sık sık okullara giderek kontrol edileceğini ve bu konuda ‘zerre kadar taviz verilmeyeceğini` de sözlerine ekledi. İspirli konuşmasının son bölümünde ise başta büyük öğretmenimiz Atatürk olmak üzere, tüm görev şehitlerimizi ve vefat eden eğitimcileri saygı ve rahmetle anarak, hasta eğitimcilere şifa diledi, öğrencilere ve öğretmenlere ise sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim yılı temenni etti.
Gülümser AYHAN
 


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ