KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
İşte kaçak kuran kursları
İşte kaçak kuran kursları
Eğitim
23 Aralık 2009 Çarşamba 18:06
  • 4559
  • 52

İşte kaçak kuran kursları

Resmi Kuran kurslarının dışında, bazı kursların eğitim saatinden sonra gayri resmi çalışma yaptıkları, bazı kursların da başka bir dernek adı altında kaçak olarak Kuran kursu verdikleri iddia edildi

İlimizde açılan Kuran kurslarının amacı dışında kullanıldığı ortaya çıktı. Müftülük ve milli eğitim işbirliği içinde açılan ve denetimleri yapılan resmi Kuran kurslarının dışında da gayri-resmi bazı kursların verildiği iddia edildi. İddia konusu olan bu kurumların, resmi görevlerinin dışında da dini kurslar verdikleri öğrenildi. Kurumların amaç dışı olan bu hizmetleri, çevre sakinlerini rahatsız etti. Mahalle sakinleri bu tür çalışmaları kaçak olarak yapanların suç işlediğini söyleyerek, çalışmaların sıkı bir şekilde denetlenmesini istedi.
 

ATATÜRK ALEYHİNDE
Modern bir fiziki yapıya sahip olan söz konusu kurumların ikisi Gölcük`te bulunuyor. Bunlardan birisi Gölcük Şehitler Mahallesi`ndeki mezarlık karşısında bulunuyor. Bakanlık onaylı kurs binasında normal saatlerin dışında da kaçak olarak Kuran kursu veriliyor.  Kurslarda Atatürk aleyhinde konuşmalar yapıldığı ileri sürülüyor.
 

DERNEK ADI ALTINDA
Diğeri ise Kazım Karabekir Caddesi`nde faaliyet gösteren Gölcük Yıldızlar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği adı altında faaliyetlerini gösteriyor. Dernek binasında kaçak Kuran kursu ve din eğitimi veriliyor. Özellikle Bakanlık onaylı kursların İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından denetimleri yapıldığı halde hiçbir yasal işlem başlatılmaması dikkat çekiyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ