KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
İyi bayramlar…
İyi bayramlar…
Eğitim
25 Ekim 2012 Perşembe 08:59
  • 983
  • 1

İyi bayramlar…

Kurban Bayramı başladı. Tüm kurumlar 29 Ekim’le birlikte 6 günlük bayram tatiline girdi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, bayram öncesi personeliyle bayramlaştı. Öğrenci ve öğretmenler, aileleriyle birlikte bayram alışverişi yaptı.

Birlik ve beraberliğimizi ifade eden dini bayramlarımızdan birini daha kutluyoruz. Kurban Bayramı, başladı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`yla birleştiği için 6 gün tatil ilan edilen süreçte ailelerin bir kısmı ilimizde kalarak eş ve akraba ziyaretleri yapıyor, birçok aile de tatili fırsat bilerek il dışına gitti. İlimizde bayram öncesinde de büyük hareketlilik yaşandı. Kent halkı yaptıkları bayram alışverişiyle esnafın da yüzünü güldürdü. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ise personeliyle son çalışma gününde bayramlaştı. Bu yıl bayramla birleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, ilk kez İsmet Paşa Stadı`nda kutlanacak.

 
29 EKİM TEDİRGİNLİĞİ
Çelenk töreni, 28 Ekim Pazar günü saat 13.00`de yapılacak. Bayram programı, 29 Ekim günü İsmet Paşa Stadı`nda saat 10.30`da mehteran takımı ve Orhan Hakalmaz`ın konseriyle başlayacak. Konser sonrası saat 12.15`de protokolün halkın bayramını kutlamasının ardından  İzmit Lisesi ve İzmit İHL`den bir öğrenci şiir okuyacak. Halk oyunları gösterisi ve bin 800 öğrencinin katılacağı resmi geçidin ardından  tören sona erecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı`nın Kurban Bayramı`yla birleşmesi nedeniyle uzayan tatil, 29 Ekim`e katılım  tedirginliği yaşattı. Bu nedenle valilik milli eğitim aracılığıyla okullara yazı göndererek öğretmen ve öğrencileri görevlendirdi.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ