KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0963 TL
  • 6.8043 TL
  • 7.7242 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Kaymakamlığı’nın Cumhuriyet kutlaması
İzmit Kaymakamlığı’nın Cumhuriyet kutlaması
Eğitim
02 Kasım 2010 Salı 08:30
  • 1840
  • 0

İzmit Kaymakamlığı’nın Cumhuriyet kutlaması

İzmit Kaymakamlığı ile İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü’nin birlikte düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına ilçe protokolü büyük ilgi gösterdi

İzmit  Kaymakamlığı`nın İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hazırladığı Cumhuriyet kutlaması Dolphin`de Yunus Emre Kültür Salonu`nda yapıldı. İlçe protokolünün büyük ilgi gösterdiği törene İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İzmit Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Üzülmez, İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Kılıç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Tayfun Atakut, Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 

BAYRAM COŞKUSU
İlçe kaymakamlığı adına düzenlenen töreni İzmit 28 Haziran İlköğretim Okulu hazırladı. Okul Müdürü İsmail Demircan yönetiminde müzik öğretmeni Emel Yapıcı, türkçe öğretmenleri Aysel Yıldırım ve  Emel Kılıç tarafından hazırlanan ve sunumların da Emel Kılıç ve Abdullah Fırat`ın yaptığı etkinlik, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başladı. İzmit Belediye Başkan Vekili  Hüseyin Üzülmez ve İzmit Kaymakamı Sabit Kaya yaptıkları konuşmalarla, katılımcıların bayramını kutladı ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 

ATATÜRK ORATORYOSU
Etkinlik, öğrencilerden oluşan fasıl grubu ve ‘temsili Cumhuriyetin ilanı` gösterisiyle başladı. Okul öğrencilerinden Berke Koç “Bayrak” adlı şiirinden sonra, ilköğretim  öğrencilerinden oluşan ve türküler eşliğinde seslendirilen  Atatürk Oratoryosu izleyenleri o günlere götürdü. Proğram sonrası öğrencilerin hazırladığı 29 Ekim konulu sergisi ilçe protokolü tarafından açıldı. Sergiyi gezen kaymakam Sabit Kaya ve diğer konuklar, emeği geçen öğretmenleri kutladı. Sergiden sonra konuklara meyve suyu ve kuru pasta ikram edildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ