KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Öğrenci Genel Başkanı Onural oldu!
İzmit Öğrenci Genel Başkanı Onural oldu!
Eğitim
06 Aralık 2012 Perşembe 08:49
  • 1207
  • 0

İzmit Öğrenci Genel Başkanı Onural oldu!

İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okulların öğrenci başkanları arasında yapılan İzmit ilçe temsilciliğini Özel Seymen AL öğrenci başkanı Onural Şeref Bakırcı kazandı. Sayım sonunda eşit oy alan iki aday arasında kura çekimine gidildi

İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü`ne bağlı okullar arasında yapılan öğrenci genel kurulunda, genel başkanlık seçimi yapıldı. Bu yıl hizmete açılan Atatürk Ortaokulu`nun ilk salon faaliyeti olarak da tarihe geçen öğrenci genel başkanlığı seçiminde ilk, orta ve lise öğrencilerinden oluşan 75 okulun öğrenci başkanı yarıştı. İzmit Milli Eğitim Şube Müdürü Habip İlaslan`ın da katıldığı seçimde okul müdürü Metin Demir ve müdür yardımcısı Yunus Şimşek de hazır bulundu. Oldukça heyecanlı ve kavgasız, gürültüsüz geçen seçimde adaylar, büyüklerine adeta demokrasi dersi verdi. 75 okulun öğrenci başkanından oluşan genel kurul üyeleri başkanını seçmek için sandık başına gitti.

 
EŞİT OY ALDILAR
Okul temsilcilerinin oy kullanıldığı  oyların tasnifi sırasında Özel Seymen AL Öğrenci Temsilcisi Onural Şeref Bakırcı ile Tevfik Seno Arda AL Öğrenci Başkanı Tugay Yılmaz`ın 15`er oy aldığı görüldü. Yaşanan bu durum üzerine iki temsilci arasında kura çekimine gidildi. Çekilen kurada Özel Seymen AL Okul Başkanı Onural Şeref Bakırcı İzmit İlçe Temsilcisi seçildi. Tevfik Seno Arda AL Öğrenci Başkanı Tugay Yılmaz ise başkan yardımcısı, 3`üncü en fazla oyu alan İzmit Teknik ve EML öğrencisi Beyza Uçman yönetimde görev aldı. Genel başkan ve ekibini ilk kutlayan İzmit Milli Eğitim Şube Müdürü Habip İlaslan ve okul müdürü Metin Demir oldu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ