KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
İzmit Ziya Gökalp İ.O.’nu tanıyamayacaksınız
İzmit Ziya Gökalp İ.O.’nu tanıyamayacaksınız
Eğitim
11 Aralık 2012 Salı 09:00
  • 1840
  • 0

İzmit Ziya Gökalp İ.O.’nu tanıyamayacaksınız

Bu yıl yeni hizmet binasına kavuşan İzmit Ziya Gökalp İlkokulu’nu görenler tanımakta güçlük çekiyor. İç ve dış mimarisiyle birlikte giriş-çıkışları bile değişen okul, özellikle iç donanımıyla birçok özel okulu geride bırakan görüntülere sahip

İlimizde uzun yıllar eski binasında eğitim veren ve ihtiyacı karşılamayaz duruma gelen İzmit Ziya Gökalp İ.O`nun yeni binasını görenler tanımakta güçlük çekiyor. Bir yıl içinde tamamlanan okul, devletin yaptırdığı diğer okullardan çok farklı ve modern bir yapıya sahip. Giriş-çıkış kapılarının bile değiştiği okul, özellikle iç mimarisiyle birçok özel okulu bile geride bırakıyor. Yönleri bile değişen ve  Yenidoğan Mahallesi`nde bulunan okulda 700 öğrenci eğitim alıyor.   Kademeli geçişle 235 ortaokul öğrencisinin bulunduğu kurumun 2 şubesinde yer alan 48 öğrenci de anasınıfı eğitimi alıyor. Okulun 5`inci sınıfları Ford Otosan Ortaokulu`na nakledildi. Ancak  bu kadar modern düşünülen mimaride okulun tek eksiği spor salonunun olmaması. 

 
31 GÜVENLİK KAMERASI VAR
Büyük ve modern hastane koridorlarını anımsatan okul; kütüphanesi, bilişim sınıfları, laboratuvarları, derslikleri, zemin ve tavanın modern kaplamaları ve ışıklandırmalarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca okulun rahat temizlenmesi için koridor duvarları da özel kalebodurlarla kaplanmış. İyileşen fiziki yapı sonucunda velilerin ve öğrencilerin okula ilgisi de arttı. 160 ilkokul birinci sınıf öğrencisinin kaydının yapıldığı kurumda şube sayısı 3`den 7`ye çıktı. 9 ortaokul şubesi ve 17 ilkokul şubesiyle başarılı bir eğitim veren okulun her sınıfında ses, anfi sitemi ve projeksiyon cihazı yer alıyor. Ayrıca daha önce hırsızlık olaylarının yaşandığı okul, artık 31 güvenlik kamerasıyla korunuyor. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ