KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
İzmit’in 7. Meslek lisesi
İzmit’in 7. Meslek lisesi
Eğitim
29 Eylül 2010 Çarşamba 08:42
  • 3637
  • 0

İzmit’in 7. Meslek lisesi

İlimizde meslek lisesi olarak büyük bir ihtiyaca cevap veren yeni bir okul daha açıldı. İzmit’in 7. meslek lisesi olan ve diğer bir adının da Otomotiv Meslek Lisesi olduğu okula Şehit Öğretmen Ergin Komut’un adı verildi

İlimizde bu yıl hizmete giren 12 okuldan biri de Alikahya`da açıldı. İl Milli Eğitim eski Müdürü Mehmet Küçük zamanında daha önce bölgedeki taşımalı eğitim alan öğrenciler için yaptırılan okul, İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü`nün kararıyla Otomotiv Meslek Lisesi`ne dönüştürüldü ve okula Şehit Öğretmen Ergin Komut`un ismi verildi. İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü ilköğretim öğrencilerinin taşımalı eğitim aldığı Alikahya Fatih İlköğretim Okulu`nun fiziki yapısının taşımalı eğitime müsait olduğunu tespit ederek, bölgedeki öğrencilerin bu okula devam etmesini uygun gördü. Böyle olunca yeni yapılan okulun meslek lisesi olarak hizmete girmesine karar verildi. Alikahya Atatürk Mahallesi Tunaoğlu Sokak`ta yapılan okulda anadolu teknik bölümü ve otomotiv meslek lisesi bölümleri bulunuyor.
 

OKULDA HERŞEY VAR
Modern ve geniş bir fiziki yapıya sahip olan okul zemin katla birlikte 4 kattan oluşuyor. Anadolu ve otomotiv sektörüne öğrenci yetiştirecek olan okulda 90`ar öğrenciden toplam 180 kontenjan ayrıldı. İlimizin en kalabalık meslek lisesi olan İzmit Endüstri Meslek Lisesi`nin motor bölümü öğrencilerinin de buraya alındığı okulun bu hizmeti, çok kalabalık olan İzmit EML`ye de nefes aldırdı. Okulun müdürlüğüne daha önce Köseköy EML Müdür yardımcısı Kenan Akdeniz, müdür yardımcılığına ise Necmi Fırat görevlendirildi. Okulda 16 derslik bulunuyor, hizmet anlamında da her şey düşünülmüş. Atölyeleri, 1 fizik ve 1 de  bilgisayar laboratuarı, çok amaçlı salonları, asansörleri, engelli tuvaleti de olan okulda, modern bir de kantin bulunuyor.
 

ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLDÜ
Hundai Fabrikası`nın arkasında yer alan okulun ilk günlerde en büyük sorunu ulaşım oldu. Merkeze giden Alikahya arabaları, önce buraya uğramıyordu. Böyle olunca okul öğrencileri okula gelmek için 1 kilometreye yakın yolu yaya yürümek zorunda kalıyordu. Ancak önceki gün bu sorun da çözüldü. Alikahya  Minübüsçüler Kooperatifi Başkanı Muzaffer Parlak, gelen şikayetler üzerine okula giderek, sorunu yerinde gördü, okul yönetimi ile görüştü. Parlak, Alikahya merkez güzergahında çalışan Hat-1`in iki arabasından birinin bundan böyle okulun bulunduğu sokağa gireceği müjdesini verdi. Web sayfası hazırlık aşamasında olan okula 0262 365 12 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ