KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kaçak yurtlarda işlem tamam
Kaçak yurtlarda işlem tamam
Eğitim
21 Aralık 2010 Salı 17:39
  • 2504
  • 1

Kaçak yurtlarda işlem tamam

Kaçak olduğu tespit edilen ve kapatma kararı alınan 10 yurda tanınan ek süre içince 5’i ruhsat aldı, 1’i otele, 1’i pansiyona dönüştü, 3’ünün de faaliyetine son verildi

İlimizde daha önce valilik tarafından kaçak olduğu için kapatma kararı alınan 10 özel öğrenci yurduyla ilgili yapılan çalışma sona erdi. Kocaeli Valiliği tarafından yapılan denetimlerde kapatılan 10 yurda İzmit Belediyesi`nin verdiği 10 günlük ek süre içinde, bazılarına ruhsat verildi, bazılarına da kurum talepleri doğrultusunda farklı işlem yapıldı. Denetleme sonucunda yurtlardan 5`inin ruhsatını aldığı, 2`sinin otele veya pansiyona dönüştürüldü, 3 tanesinin de faaliyetine son verildiği öğrenildi.
 

İŞLEM YAPILAN YURTLAR
Daha önce çeşitli şikayetler üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Müfettişleri`nin yaptığı denetimler sonucu, valilik tarafından tebligatı yapılan 10 özel öğrenci yurdunun isimleri şöyle: “Pasha Kız Öğrenci Yurdu, Elif Kız Öğrenci Yurdu, Ersoylu Kız Öğrenci Yurdu, Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, Özel Bilkent Kız Öğrenci Yurdu, Özel Lale Kız Öğrenci Yurdu, Acar Öğrenci Yurdu, Uzuner Erkek Öğrenci Yurdu, İnci Erkek Öğrenci Yurdu, Başsikele Öztürksoy Kız Yurdu.” Denetimden geçirilen ancak incelemenin sonunda ev veya pansiyon oldukları anlaşılan Haftacı Apartmanı, Akpınar Öğrenci Yurdu, Melisa Apart ve Nil Apart hakkında işlem yapılmadı.
 

FAALİYETLERİNE SON VERİLDİ
Valiliğin talimatıyla İzmit Belediyesi`nin zabıtası tarafından tebligatı yapılan ve işlemlerini tamamlamaları için 10 günlük ek süre verilen özel yurtların bazıları gereken işlemleri yerine getirdi. Başiskele Öztürksoy Kız Öğrenci Yurdu, Elif Kız Öğrenci Yurdu, Kampüs Kız Öğrenci Yurdu, Uzuner Erkek Öğrenci Yurdu ve İncim Erkek Öğrenci Yurdu, eksik evraklarını tamamlayarak ruhsat aldı. Özel Pasha Kız Pansiyonu adıyla açılan kurum, pansiyondan vazgeçip binayı otel olarak kullanmaya karar verdi. Özel Acar Öğrenci Evi`nin yurt olarak faaliyet göstermediği, oda olarak kiraya verdiği tespit edildi. Ersoylu Kız Öğrenci Yurdu, Özel Lale Yüksek Öğrenim Kız Öğrenci Yurdu ve Özel Bilkent Kız Öğrenci Yurdu`nun da faaliyetine son verildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ