KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Karşıyaka Koleji’nde ‘En Lacivert Esinti’
Karşıyaka Koleji’nde ‘En Lacivert Esinti’
Eğitim
18 Eylül 2010 Cumartesi 16:48
  • 1661
  • 0

Karşıyaka Koleji’nde ‘En Lacivert Esinti’

Edebiyat dünyasında şiirin ‘En Lacivert Delkanlısı’ olarak bilinen şair Suat Özdemir, Karşıyaka Koleji’ne gelerek okuduğu şiirlerle öğretmenleri mest etti

Karşıyaka Koleji`nde dün öğretmenlere yönelik ‘Öğrenci Başarılarının Arttırılmasında İletişim` konulu konferans dün gerçekleştirildi. Karşıyaka Koleji Genel Müdürü Şaban Gül, ilköğretim müdürü Nimet Meydan, ortaöğretim müdürü Kamuran Atila ve öğretmenlerin katıldığı konferansın açılışını genel koordinatör Hayrettin Geçkin yaparak “Heyecanım okuyan, düşünen, düş kuran, sorgulayan, kendisiyle ve başkalarıyla olumlu ilişkiler kurabilen bireylerin ellerimizde şekillenecek olmasındandır” dedi.
 

SİSTEM ÖZGÜR OLMALI
Şiir etkinliği öncesi Gençkin`in ardından kürsüye çıkan KYÖD eski başkanı Mustafa Küpçü ise, iktidarın eğitim sistemine baskı yaptığı ülkelerde, özgür bir toplumun var olamayacağını ifade etti. Küpçü ayrıca Karşiyaka Koleji`nin yalnızca Kocaeli`de değil, Türkiye`de de ses getirecek bir eğitim kurumu olma yönünde adımlar attığını vurguladı. Mustafa Küpçü konuşmasını, Karşıyaka Koleji öğrencilerine ve öğretmenlerine başarı dilekleriyle sonlandırdı.
 

ÖZDEMİR MEST ETTİ
Edebiyat çevrelerinde şiirin ‘En Lacivert Delikanlısı` olarak bilinen Suat Özdemir ise kürsüye çıktığında Cahit Külebi, Bedri Rahmi Eyüboğlu ve Orhan Veli gibi Türk Edebiyatı`na mal olmuş şairlerin şiirlerini okudu. Özdemir okuduğu dörtlükler ve anlattığı minik öykülerle insan ilişkilerine dair mesajlar verdi. Özdemir konferansa katılan Karşıyaka Koleji`nin öğretmenleri tarafından dakikalarca alkışlandı. Konferansın sonunda Nimet Meydan, kolej adına Özdemir`e çiçek takdim etti. 
Mehmet EFE

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ