KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Anadolu Lisesi öğrenci temsilcisini seçti
Kocaeli Anadolu Lisesi  öğrenci temsilcisini seçti
Eğitim
14 Aralık 2011 Çarşamba 08:34
  • 964
  • 0

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrenci temsilcisini seçti

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri, iki hafta süren seçim takviminin ardından okul temsilcisini belirledi. Yapılan seçimde 6 aday arasından, 220 oyla Anıl Büyükyılmaz seçildi

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri, okul temsilcisini seçti. 6 adayın yarıştığı seçimde en fazla oyu 12 Fen-C sınıfı öğrencisi Anıl Büyükyılmaz aldı. Müdür yardımcıları Tamer Gök ve Yunus Erdem, rehber öğretmen Yılmaz Eken ve tarih öğretmenleri Necla Köse ve Erol Kaçar`dan oluşan sandık kurulu oldukça titiz çalıştı. 6 öğrenciden oluşan adaylar, seçim takvimi boyunca okulda oluşturulan seçim panosunda yapacakları çalışmaları sergilemenin yanı sıra, özel broşürlerle de kendilerini tanıttı. Ayrıca adayların arkadaşlarına hitaben yaptıkları konuşmalar da büyük ilgi gördü.

 

 

DEMOKRASİ KÜLTÜRÜ
Yerleşik demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla yapılan meclis seçimlerinde, demokratik kültürün tüm gereklilikleri yerine getirildi. İki sandıkta oy kullanan öğrenciler, 220 oyla Anıl Büyükyılmaz`ı temsilci seçti. Büyük sevinç yaşayan okul başkanı Büyükyılmaz yaptığı konuşmada, sorumluluğunu bildiğini ve okulun sosyal, kültürel etkinliklerinin artırılacağını söyleyerek, oy verenlere teşekkür etti.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ