KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri fidan dikti
Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri fidan dikti
Eğitim
22 Aralık 2011 Perşembe 08:51
  • 974
  • 0

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri fidan dikti

Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri, örnek bir organizasyona imza atarak 500 fidan dikti. Fidanlara kendi isimlerini veren öğrencilerin oluşturduğu hatıra ormanı takdir topladı.

Başsikele`de bulunan Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencileri, yoğun eğitim proğramının arasında örnek bir organizasyona daha imza attı. Okul, Suadiye Orman İşletme Şefliği`ne bağlı bir arazide ağaçlandırma çalışmaları gerçekleştirdi. Okulun biyoloji öğretmenleri tarafından yapılan zümre çalışmasıyla organize edilen etkinlikte, öğrenciler kendilerine tahsis edilen araziye 500 adet çam fidesi dikerek toplumsal proje alanaında örnek bir çalışmaya daha imza attı. Etkinlik sırasında doğayla da bütünleşen öğrenciler, hazırladıkları fidanlara kendi isimlerini verdi.

 

 

SABIRLA BEKLEYECEĞİZ
Daha sonraki süreçte çam fidelerinin bakımı ve arazinin temizliği dahil her türlü ihtiyacının karşılanmasına da talip olan gençlerin bu hareketi takdir topladı. Konuyla ilgili Orman İşletme Şefliği görevlilerinden kısa bir eğitim de alan öğrenciler, küreklerlerle kendi hazırladıkları çukurlara 500 fidan dikti. Tatlı bir yorgunluk yaşayan öğrenciler, “Ektiğimiz fidanların büyümesini sabırla bekleyeceğiz. Onları büyük bir ağaç olarak görmek bizi çok mutlu edecek” dedi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ