KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli RAM da AB’ye girdi!...
Kocaeli RAM da AB’ye girdi!...
Eğitim
17 Aralık 2009 Perşembe 10:05
  • 1384
  • 0

Kocaeli RAM da AB’ye girdi!...

Kocaeli Rehberlik Araştırma Merkezi RAM’ın da içinde bulunduğu AB Projesi’nin İtalya ayağı gerçekleştirildi. Vasto kentinde yapılan seminerde görev ve sorumluluklar belirlendi

Kocaeli Rehberlik Araştırma Merkezi RAM`ın da içinde bulunduğu altı ortaklı Grudtvig (Yetişkin Eğitimi Öğrenme Ortaklıkları) projesinin ilk toplantısı İtalya`nın Vasto kentinde gerçekleştirildi. Okuma yazma becerilerinde problem yaşayan yetişkinler için çalışma becerilerinin geliştirilmesi amaçlanan projede ülkemizin yanı sıra Italya, Kuzey İrlanda, İngiltere, Bulgaristan, Macaristan yer aldı. 25000 Euro bütçe ayrılan projenin 2 yıl içinde bitirilmesi gerekiyor.
 

2 YIL SÜRECEK
Proje aşamalarının detaylandırıldığı ve çalışma paketlerinin hazırlandığı toplantıda Kocaeli Rehberlik Araştırma Merkezi, iki yıl sürecek projenin çalışmalarının yaygınlaştırılması ve duyurulması görevini üstlendi. İtalya`ya kurumu temsilen Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Başkanı Sibel Çelikten, İngilizce öğretmeni Meltem Kızıltan gitti. Görev ve sorumlulukların belirlendiği toplantı sonrası Çelikten ile Kızıltan Roma`yı gezerek incelemelerde bulundu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ