KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez Teknik ve EML AB’de tek koordinatör
Körfez Teknik ve EML AB’de tek koordinatör
Eğitim
22 Aralık 2010 Çarşamba 10:03
  • 856
  • 1

Körfez Teknik ve EML AB’de tek koordinatör

AB Leonardo Da Vinci Ortaklık Projeleri’nin tek koordinatörü olan Körfez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, geçtiğimiz günlerde yabancı konuklarını ağırladı

Türkiye`nin koordinatör olarak yer aldığı projenin açılış programı için Almanya, İngiltere ve Litvanya`dan Kocaeli`ye gelen öğretmen ve öğrenciler 4 gün boyunca okulun projesini inceledi. ‘Let`s Learn and share welding technics via video` adlı projesiyle başarılı bir çalışmaya imza atan Körfez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi`nin öğretmen ve öğrencilerine Oerlikon Kaynak Elektroları Sanayi A.Ş. ve MART Makine Tic. A.Ş. projeye teknik destek sağladı.
 

VİDEO ÇEKİMLERİ
Açılış programında MART Makine tarafından teknik uygulaması yapılan 30`a yakın projenin paslanmaz çelik, alüminyum ve düşük karbonlu çelik üzerinde yapılan kaynak video çekimleri oldukça başarılı geçti. Hazırlanan videolar uluslararası bir web portalında hizmete sunulacak. Böylece  mesleki eğitim kurumlarındaki metal teknolojisi öğrenci ve öğretmenleri derslerinde bu videolardan yararlanabilecek, bilgi edinebilecek. Proje hakkında bilgi veren Körfez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Erhan Önal önümüzdeki mayıs ayında Almanya`ya, eylül ayında Litvanya`ya, kasımda da Galler`e gidileceğini bildirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ