KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Körfez’in okullarında atık toplama işbirliği
Körfez’in okullarında atık toplama işbirliği
Eğitim
15 Aralık 2011 Perşembe 10:29
  • 927
  • 0

Körfez’in okullarında atık toplama işbirliği

Körfez’de okullara yerleştirilen geri dönüşüm kutularına idare-öğretmen-öğrenci ve veli işbirliğinde önemli oranda atık toplanıyor

Körfez`de okullara yerleştirilen geri dönüşüm kutuları, atıkları toplamada büyük kolaylık sağlıyor. Son yıllarda atıkların geri dönüşümü ve bertarafının önemli bir konu haline geldiğini belirten Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürü Ali Osman Yıldırım, “Atık yönetimine; ev ve işyerlerimizden bir an önce uzaklaştırılması gereken malzemeler olarak değil, ülkemiz ekonomisine ve sanayiye enerji ve hammadde kaynağı olarak bakıyoruz” dedi.

 

 

ÖNEMLİ MİKTARLAR
Okullarda yoğun bir bilgilendirme ve atık toplama faaliyeti yürüttüklerini belirten Yıldırım, “Okullardaki öğretmen ve öğrenciler önemli miktarda atık pil, bitkisel atık yağ, elektronik atık ve ambalaj atığı topluyor. Ekiplerimiz de bu atıkları okullardan alarak Körfez Belediyesi Atık Getirme Merkezi`ne ulaştırıyor. Söz konusu atıklar bu tesisten Çevre ve Şehircilik Bakanlığı`ndan izin almış firmalara iletiliyor” şeklinde konuştu.

 

 

İŞBİRLİĞİNİN ÖNEMİ
Faaliyetin hayata geçmesinde işbirliğinin önemine de değinen Yıldırım, “Okul idareleri, veli ve belediye işbirliğinde çevreyi koruma ve çevre kirliliğini önlemede çok önemli bir faaliyet gerçekleşiyor” ifadelerini kullandı. Körfez Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü`nün verilerine göre; Körfez`de; Atatürk İ.Ö.O., İlimtepe 17 Ağustos İ.Ö.O., İlimtepe İ.Ö.O., PETKİM İ.Ö.O., İGSAŞ İ.Ö.O. ve Tevfik Fikret İ.Ö.O. bu çevre projesinde en çok geri dönüşüme atık kazandıran okullar olarak sıralandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ