KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
KOÜ’ye çifte ödül
KOÜ’ye çifte ödül
Eğitim
14 Aralık 2011 Çarşamba 11:01
  • 1459
  • 0

KOÜ’ye çifte ödül

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, araştırma noktasında en iyi çalışmalara imza attığı için Türk Oftalmoloji Derneği tarafından çifte ödüle layık görüldü

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi hocalarından merhum Prof. Dr. Çolpan Mirzataş anısına Türk Oftalmoloji Derneği`nin 5–9 Ekim  tarihleri arasında düzenlediği kongrede ödül almaya hak kazanan üniversiteler belli oldu. Kıbrıs Girne Acapulco Kongre Merkezi`nde düzenlenen 45`inci ulusal kongrede, Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı, en iyi araştırma kategorisinde ikincilik ve üçüncülük ödülü aldı. Üniversitenin önemli bilim adamları tarafından hazırlanan projelerle alınan dereceler, KOÜ yönetimini ve bilim insanlarını çok onurlandırdı.

 

 

İKİNCİLİK ÖDÜLÜ
KOÜ Rektör Baş Danışmanı ve tıp fakültesi göz hastalıkları anabilim dalı başkanı Prof. Yusuf Çağlar, KÖGEM Müdürü-SBE Kök Hücre Anabilim Dalı Başkanı Prof. Erdal Karaöz, göz hastalıkları cerrahi tıp bilimleri bölüm başkanı Prof. Nurşen Yüksel, tıbbi patoloji öğretim üyesi Prof. Kürşat Yıldız, göz hastalıkları araştırma görevlisi Esra Emre, Dilara Pirhan, Cansu Subaşı, Gökhan Duruksu ve Gülay Erman tarafından hazırlanan ‘Deneysel Glokomda İntravitreal Olarak Uygulanan Kök Hücrelerin Nöron Koruyucu Etkisi–İmmunfloresan, İmmunohistokimyasal ve flowsitometrik İnceleme` adlı proje, ikincilik ödülü aldı.

 

 

ÜÇÜNCÜLÜĞÜ DE ALDILAR
KOÜ`ye üçüncülük ödülünü; Prof. Arif Demir, göz hastalıkları anabilim dalı başkanı Prof. Yusuf Çağlar, tıbbi patoloji öğretim üyesi Prof. Kürşat Yıldız, göz hastalıkları öğretim üyesi Doç. Özgül Altıntaş, araştırma görevlileri Bülent Çüçen, Çağrı Kaan Akkan ve Züleyha Sarman ile teknik eğitim fakültesi makina eğitimi bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdülkadir Cengiz`in hazırladığı ‘Keratokonus Tedavisinde Kullanılan Crosslinking Cihazının Deneysel Olarak Üretilmesi, Güvenilirliğinin ve Etkinliğinin Değerlendirilmesi` adlı proje kazandırdı.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ