KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
KOÜ’ye yeni bir bölüm daha açıldı
KOÜ’ye yeni bir bölüm daha açıldı
Eğitim
14 Ekim 2009 Çarşamba 09:14
  • 713
  • 0

KOÜ’ye yeni bir bölüm daha açıldı

KOÜ’nin dört yıllık yüksek lisans eğitimi veren Sağlık Meslek Yüksek Okulu’na bağlı yeni bir bölüm daha açıldı. Sosyal Hizmetler adı verilen birime Yard. Doç. Dr. Gülsüm Çamur Duyan atandı

İlimizin çağdaş ve aydınlık yüzü olan KOÜ`nin Sağlık Meslek Yüksek Okulu`na yeni bir bölüm daha açıldı. Üniversitenin  4 yıllık Sağlık Meslek Yüksek Okulu bünyesinde hizmet verecek olan birimin adı Sosyal Hizmetler birimi oldu. Uzun süredir hazırlıkları süren birime Yard. Doç. Dr. Gülsüm Çamur Duyan atandı. Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gökalp`in, uzun süredir SHÇEK Genel Müdürü İsmail Barış`la birlikte sürdürdüğü proje hayata geçti. Daha önce 1992 yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu olarak eğitime başlayan okul, 1998-1999 yılında 4 yıllık lisans programına geçerek, Sağlık Meslek Yüksek Okulu olmuştu.
 

YÜKSELEN EĞİTİM ANLAYIŞI
Yüksek okulda daha önce hemşirelik, sağlık memurluğu ve ebelik bölümleri bulunmaktaydı. Ancak daha sonra, yükselen eğitim anlayışı ile birlikte 2000 yılında doğum, kadın sağlığı ve hastalıkları hemşireliği ile iç hastalıkları hemşireliği ana bilim dalında yüksek lisans programlarına başlayan okulda 2001 yılında cerrahi hastalıkları hemşireliği, 2002`de de halk sağlığı hemşireliği anabilim dalında yüksek lisans programı başladı. Deprem sonrası Veziroğlu Kampüs`ünde eğitim veren okul, şu anda Umuttepe yerleşkesinde eğitim veriyor. Sosyal Hizmetler Bölümü, ek kontenjanlar sürecine yetiştirilemediği için öğrenci alınamadı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ