KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
KPSS kursları büyük ilgi görüyor
KPSS kursları büyük ilgi görüyor
Eğitim
21 Aralık 2009 Pazartesi 18:16
  • 1215
  • 0

KPSS kursları büyük ilgi görüyor

İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde verilen KPSS kursları büyük ilgi görüyor. 4 alanda verilen kurslar İzmit Gazi Lisesi’nde devam ediyor

Yaygın eğitimin tek adresi olan Halk Eğitim Merkezleri, kent halkına verdiği hizmetlere devam ediyor. Okuma-yazma, dikiş-nakış ve diğer meslek gruplarının tamamında açtığı kurslarla yetişkin eğitimi veren kurumun, en son çalışması da KPSS kursları. 10 Temmuz 2010 yılında yapılacak olan Kamu Personel Sınavı`na öğrenci hazırlayan kurum, bu eğitimini dört dalda veriyor. Verilen eğitime gençlerden büyük ilgi var.
 

DERHANELERDEN DAHA UCUZ
Lisans, lisansüstü, lise mezunları ve öğretmen adaylarıyla ilgili alandaki eğitimler haftanın dört günü veriliyor. Memurluk sınavına girecek olan yetişkinler, bu alanda dershanelerde verilen eğitime ödeyecekleri ücretten oldukça düşük olan bir miktarı yıllık olarak kuruma ödüyor. Bu nedenle gençlerin büyük ilgisini gören kurslar haziran ayına kadar devam edecek. İzmit Halk Eğitim Müdür Başyardımcısı Mehmet Özcan yönetiminde sürdürülen kurslarda Özcan, daha önce de kursların olduğunu bu yıl ilk kez kapsamını genişlettiklerini söyledi. Kurslar, cuma hariç her gün 18.30 ile 20.30 saatleri arası İzmit Gazi Lisesi`nde veriliyor.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ