KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Leyla Atakan başkanını seçti
Leyla Atakan başkanını seçti
Eğitim
14 Kasım 2012 Çarşamba 08:51
  • 1036
  • 0

Leyla Atakan başkanını seçti

İzmit Leyla Atakan İlkokulu’nda yapılan seçimlerde Burak Gülmüş okul başkanı oldu. Gülmüş bu hafta içinde, velilerin de katılımıyla yapılacak yemin töreniyle görevine başlayacak
2012-2013 Eğitim yılında okullarda kasım ayı sonuna kadar bitmesi gereken öğrenci temsilcilikleri seçimleri devam ediyor. Büyüklere ders verircesine geçen seçimlerde adaylar kıyasıya yarışıyor. Günler öncesinden okullarında yaptıkları ön çalışmalarla arkadaşlarından oy isteyen öğrenciler seçim günü sandıklardan çıkan oylarla başkanlarını seçiyor. İzmit Leyla Atakan İlkokulu`nda da öğrenci temsilciliği seçiminde 4 aday yarıştı. Seçim komisyonunda rehber öğretmen Erdal Çiftçi, sosyal bilgiler öğretmeni Nigar Zengin ve  Hacer Karabay  görev aldı.
 
YEMİN TÖRENİ YAPILACAK
Seçime 4 aday katıldı. Okulun konferans salonunda yapılan seçimde okul müdürü Nurcan Efe ve müdür yardımcısı Ali Özdemir de hazır bulundu. 2 sandıkta yapılan seçimde 325 oy alan Burak Gülmüş okul başkanı seçildi. Diğer adaylardan Esra Tuncay 156, Zeynep Çakır 155,  Meltem Acar ise 76 oyda kaldı. Esra Tuncay`ın başkan yardımcılığına getirildiği yönetim alt komisyonları bu hafta yapılacak ve velilerin de katılacağı yemin töreni sonrasında belirlenecek. Başkan seçilen Burak Gülmüş ilk icraatının SBS`de başarılı sonuçlar almak olduğunu ve bunun için de okul çıkışlarında koordineli çalışmalar yapacağını söyledi.    
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ