KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Mental aritmetik Tuncay Emir’de
Mental aritmetik Tuncay Emir’de
Eğitim
23 Aralık 2011 Cuma 11:57
  • 1355
  • 0

Mental aritmetik Tuncay Emir’de

Çocukların gelişim dönemlerinde uygulanan ve zihinsel gelişimine katkı sunan mental aritmetik artık Tuncay Emir Eğitim Kurumları’nda da uygulanıyor

Birçok ülkede uygulanan ve ülkemizde de büyük ilgi gören mental aritmetik ve mind lab artık anaokulu, etüt ve yaz okulu olarak faaliyet gösteren Özel Tuncay Emir Eğitim Kurumları`nda da uygulanıyor. 4-13 yaş grubundaki çocuklara eğlenceli bir şekilde hazırlanan oyunlar, çocukların zihinsel gelişimine katkı sunuyor. Çocukların analatik ve yaratıcı yetenekleri keşfederek, onların öğrenme yeteneklerini geliştiren mental aritmetik bellek, konsontrasyon ve gözlem yeteneğini artırıyor.

 

 

NEYİ ETKİLİYOR?
Çocuklar matemetik alanında kazandıkları deneyimleri diğer derslerine de yansıtabiliyor. Öte yandan kurum yetkilileri, “Çocukların televizyon ya da bilgisayar başında vakit geçirmesi yerine aynı derecede keyif alarak kendilerini geliştirmelerini, karşılaştırdıkları sorunlarla baş edebilmelerini, sağlıklı sosyal ilişkiler kurabilmelerini, etkin düşünce yapısına sahip olmalarını sağlayan için Mind Lob ile tanıştırmalı” diyor. Özel uzmanlar nezaretinde verilen eğitimler çocukların büyük ilgisii çekiyor.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ