KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Merkez Bankası öğrencilerinden Van’a uzanan kardeş eli
Merkez Bankası öğrencilerinden Van’a uzanan kardeş eli
Eğitim
06 Aralık 2011 Salı 17:45
  • 864
  • 0

Merkez Bankası öğrencilerinden Van’a uzanan kardeş eli

Merkez Bankası Derince Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, deprem bölgesi Van için başlattıkları yardım kampanyasında topladıklarını Van’a gönderdi

23 Ekim ve 9 Kasım`da yaşanan Van depremi sonrasında bölgeye yapılan yardımlar eğitim dünyasında da devam ediyor. İlimizde birçok kurum ve kuruluşun yanı sıra, okullarda çeşitli yardım kampanyaları düzenledi. Bunlardan biri de Merkez Bankası Derice Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri oldu. Düzenlenen kampanyada okul öğrencilerinin arkadaşları da yer aldı. Düzenlenen kampanyayla battaniye başta olmak üzere birçok yardım kolisi hazırlandı. Okul müdürü Ayşe Nur Yıldırım yönetiminde toplanan yardım kolileri Van`a gönderildi.

KAMPANYADA NELER VAR?
Okul, Erciş başta olmak üzere bölgeye 22 koli ve 7 büyük hurçla battaniye, kaban ve kışlık giysiler gönderdi. Ağırlıklı olarak çocuklar için toplanan eşyalar, Derince Belediyesi Garaj Amirliği`nin de katkılarıyla ücretsiz olarak Sürat Kargo tarafından bölgeye ulaştırıldı. Okul müdürü Ayşe Nur  Yıldırım, “Böylesine duyarlı ve sıkıntılara çare olmayı bilen öğrencilerimizle aynı çatı altında olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kampanyada emeği geçen yardımcı personele, öğrencilere ve öğretmenlere toplum hizmeti çalışmalarına gösterdikleri yakın ilgiden ve gayretlerinden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ