KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
Milli Eğitim’den radikal kararlar
Milli Eğitim’den radikal kararlar
Eğitim
06 Nisan 2010 Salı 08:51
  • 1551
  • 0

Milli Eğitim’den radikal kararlar

İl Milli Eğitim Müdürlüğü önemli kararlar aldı. Artık okullar açıkken inşaat yapılmayacak, minik öğrenciler il dışına geziye gidemeyecek, hizmetlilerin parası cepten ödenecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, ilçe milli eğitim müdürleriyle bir araya geldi, alınan yeni kararları bir bir açıkladı. Bundan böyle okullar açıkken onarım ve inşaat yapılmayacak. Tüm inşaatlara haziran ayında başlanacak, okullar açılana kadar bitirilecek. 1 Mayıs itibariyle okullarda  yaz kıyafeti uygulaması başlayacak, bakanlık artık her yıl uyarı yazısı göndermeyecek.
 

OKUL GEZİLERİNE SINIRLAMA
Mezuniyet günleriyle ilgili masraftan kaçınılacak, gösteriş yapılmayacak, kutlamalarda okullar veya kamu kurumları kullanılacak. Okul gezileri mutlaka Kocaeli acentasına bağlı TURYAP`la yapılacak. Okul öncesi, ilköğretim 1, 2 ve 3. sınıf öğrencilerine günübirlik gezi dışında izin verilmeyecek. Elektrik, su ve doğalgaz faturaları zamanında ödenecek, gecikme faizi bindirilmeyecek.
 

HİZMETLİLERİN PARASI
İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün, İŞKUR`la yaptığı protokol çerçevesinde okullara alınan 550 hizmetlinin görev süresi 19 Nisan`da bitiyor. Ancak hizmetliler yıl sonuna kadar görev yapacak, bu süre içinde maaşlarını okul yönetimleri ödeyecek. Kocaeli`nin ‘Ana-Kız Okuldayız` kampanyasında her yıl neden gerilediği araştırılacak, kampanyaya gereken önem verilecek. 

 

Haberin ayrıntıları Bizim Kocaeli Gazetesi`nde
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ